Kilka sposobów jak zarabiać na blogu

E-zarobek to popularny sposób, aby podreperować swój budżet domowy. Jest wiele możliwości, jak tego dokonać. Najbardziej popularny w Polsce jest zarobek na prowadzeniu blogów.

Reklama

zarabianie na bloguZarabianie na blogu jest bardzo satysfakcjonującym zajęciem – prowadzimy hobbistyczną stronę i przy okazji możemy coś na tym zyskać. Nie tylko satysfakcję, lecz jak najbardziej realną gotówkę.

Prowadząc swój mini-portal masz kilka sposobów na zysk:

  • mailing do użytkowników – pamiętaj tylko o tym, aby wysyłać reklamy zgodnie z ich zainteresowaniami, czyli np. prowadząc blog o akwarystyce nie reklamuj marketingu wielopoziomowego
  • programy partnerskie – skorzystaj z usług sieci afiliacyjnych. Jako wydawca masz możliwość umieszczania dobranych tematycznie reklam, z których możesz czerpać dochody, gdy ktoś np. kliknie w reklamę.
  • Adtaily i Admatik – jest to bardzo estetyczna forma reklamy, w której reklamodawcy wybierają ręcznie blogi na których zamieszczają materiały promocyjne za pośrednictwem odpowiednich platform.
  • płatne linki – gdy twój blog zyskuje coraz to większą popularność, jest to naturalne, że ludzie do ciebie linkują. Wtedy twoja witryna zyskuje coraz to większą moc, którą możesz w praktyce manipulować, czyli np. umieścić link do czyjejś strony. W ten sposób adresat podniesie swoją pozycję w Google.

Blogi są potężnym narzędziem gdyż np. zakładając własny sklep internetowy, jesteś niemalże zobowiązany, aby informować klientów o nowościach. Lekka dygresja służyła temu, aby pokazać, że nawet firmy zarabiają na blogach. Więź z użytkownikiem też przecież przynosi profity.

Jak widać, perspektywy są bardzo obiecujące. Trzeba tylko umieć to wykorzystać. Nie pisz o maśle maślanym – postaraj się zainteresować czytelnika, gdyż konkurencja jest naprawdę duża. Jeśli nie spodoba mu się twój serwis, zawsze może przejść na inna stronę. Miej tą świadomość.

Stopka autorska: własny sklep internetowy – http://e-czytelnicy.pl/wlasny-sklep-internetowy/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz