Zarobki artystów hand made

W obecnych czasach największą satysfakcję z pracy uzyskujemy dopiero w momencie, kiedy zdecydujemy się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Wszystko sprowadza się do tego, aby robić to, czym się pasjonuje i aby tym sposobem łączyć przyjemne z pożytecznym. Idealnym pomysłem na własny biznes jest cieszące się stale rosnącą popularnością projektowanie własnej biżuterii, dodatków do ubrań i ciuchów.

Coraz więcej młodych osób decyduje się spróbować swoich sił jako projektanci i twórcy biżuterii handmade, bo od tego najłatwiej jest zacząć. Bransoletki, broszki, naszyjniki czy też kolczyki ręcznie robione są w cenie, gdyż ludzie chcą otaczać się przedmiotami jedynymi w swoim rodzaju, unikalnymi i niepowtarzalnymi. Jeżeli zatem właśnie rozpoczynasz pracę zarobkową, masz zdolności plastyczne, chcesz projektować i tworzyć, powinieneś… albo raczej powinnaś spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Takie zajęcie pozwala pracować w domowym zaciszu, w godzinach, które sami sobie narzucimy. Czas pokaże, kiedy zdobyta popularność i zainteresowanie naszymi produktami pozwoli nam na to, aby było to nasze główne, jak nie jedyne, źródło utrzymania.

Weźmy zatem pod uwagę kwestię zarobków. Wynagrodzenie młodego projektanta jest oczywiście znacznie niższe niż dochody osoby z doświadczeniem, działającej na rynku od kilku- kilkunastu lat. Można zacząć od prostych technik, które nie wymagają wielkich nakładów finansowych. Prosta biżuteria, zrobiona z włóczki, muliny, czy filcu nie jest zbyt droga, a cieszy się ogromną popularnością. Dla przykładu, bransoletki z muliny kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Jeśli do produkcji wykorzystamy ceramikę lub kamienie szlachetne, cena pojedynczego elementu rośnie – bransoletka z ceramiki warta jest powyżej 100 złotych.

Więcej przykładów konkretnych produktów i cen za nie znajduje się poniżej:

Autor: Agnieszka Flor

Bransoletka z jadeitem, cena 135 zł

(Autor: Agnieszka Flor)

Kolczyki z dodatkiem srebra i kamieni szlachetnych kosztują 200 zł za parę.

Kolczyki Królewski - autor: Katia i Krokodyl

Kolczyki Królewski, cena 200zł

(Autor: Katia i Krokodyl)

Natomiast kolczyki z filcu to wydatek rzędu zaledwie 33 zł, przy czym można je znaleźć w znacznie niższej cenie ze względu na niską cenę materiału, jak również to, że mogą je wykonywać początkujący projektanci.

Jeśli nie wiesz, jak zacząć własnoręczne tworzenie biżuterii, skorzystaj z potęgi Internetu. Wielu artystów prowadzi własne blogi, na których oprócz prezentowania własnych produktów, publikują porady na temat ich tworzenia czy też wykorzystania do nich ciekawych pomysłów. Później to Ty założysz bloga, będziesz na nim prezentować zdjęcia swoich dzieł. Można sprzedawać na własną rękę, bądź skorzystać z licznych serwisów, które pośredniczą między artystami a klientami. Kreatywni mają ogromne pole do popisu.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Komentowanie zamknięte.