Zarobki w 2011 roku – jak zarabialiśmy w ubiegłym roku?

Chcesz zarabiać większe pieniądze niż przeciętna krajowa? Warszawa szuka informatyków, doradców ubezpieczeniowych i specjalistów do spraw telekomunikacji. Wszystkie trzy branże gwarantują najwyższe zarobki w Polsce.

Reklama

pracaZ ogólnodostępnych raportów wynika, że przeciętny pracownik w każdym ze wspomnianych sektorów zarobił w 2011r. średnio ponad 5,5 tys. złotych brutto. Warto zwrócić uwagę, że np. tylko płace specjalistów IT są wyższe o ok. 40-50% w porównaniu ze wszystkimi innymi branżami. Okazuje się, że dochody informatyków przewyższają dzisiaj także stanowiska bankowości i ubezpieczeń, które wynoszą odpowiednio 4,6 i 4,7 tys. złotych brutto. Dość dobrym wynikiem mogą pochwalić się także pracownicy sektora ciepłowniczego i energetycznego, dość znacznie przekraczając krajową medianę. W Warszawie wysokie wynagrodzenia przyznawano również handlowcom, bo średnio ok. 3,5 tys. zł brutto, a najniżej (chociaż jeszcze wyżej niż średnia krajowa) znaleźli się pracownicy muzeów oraz szeroko pojętej kultury i sztuki; mogli liczyć już tylko na 2590 zł brutto.

Według badań przeprowadzonych przez Sedlak & Sedlak najgorsze zarobki przyznawano pracownikom szeregowym, tj. średnio 2500 zł brutto. Specjaliści, starsi specjaliści i kierownicy otrzymywali wypłaty w zakresie od 3,6 tys. do nawet 5,4 tys. złotych brutto. Dyrektorzy podwajali te zarobki i zarabiali ok. 12 tys. zł brutto, a członkowie zarządu nawet o 10% więcej.

W 2011r. kobiety zarobiły przeciętnie o blisko 1000 zł mniej niż mężczyźni, co udowadnia, że wbrew pozorom dysproporcje nadal są dość wyraźne.

W jakich częściach Polski zarabialiśmy najlepiej?

Mapa zarobków nie zmieniła się znacząco w przeciągu kilku ostatnich lat. Nadal ranking otwiera województwo mazowieckie, ale tuż za nim znalazło się pomorskie i dolnośląskie. Dość dobrze zarabiali także mieszkańcy Wielkopolski – na poziomie 3,8 tys. złotych brutto. Wśród listy miast w czołówce znalazła się Warszawa z wynikiem średnim na 5,5 tys. zł brutto, za nią Wrocław i Poznań z odpowiednio 4,3 i 4,2 tys. zł brutto średniego zarobku miesięcznego.

Stopka autorska: mężczyźni – http://moncler123.com/rytualy-stylu-i-wspolczesnego-zycia-organizacyjnego

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz