Zawartość męskiej kosmetyczki

Trendy sprzedażowe kosmetyków dla mężczyzn mają charakter wzrostowy. Panowie coraz częściej sięgają po różnego rodzaju kosmetyki. Począwszy od środków higienicznych, poprzez pielęgnujące, a skończywszy na retuszujących.

Reklama

półka z kosmetykamiOczywiście, nadal kosmetyki dla mężczyzn nie osiągają takich wyników sprzedaży jak kosmetyki dla kobiet. Dorównanie jest raczej niemożliwe. Wszak, płeć żeńska całkiem słusznie nazywana jest płcią piękną. Rzecz jasna nie jest to tylko i wyłącznie efekt zakupów kosmetyków.

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy poruszyć temat zawartości męskiej kosmetyczki. Z jakich środków korzystają mężczyźni? Które produkty dla mężczyzn cieszą się największą popularnością? Odpowiedź na te pytania i wiele innych znajdziesz w dalszej części tego artykułu.

Kosmetyki do higieny

W kosmetyczkach mężczyzn znajduje się tylko kilka środków do higieny. U kobiet jest ich zdecydowanie więcej. Panowie o higienę dbają wykorzystując najczęściej żele pod prysznic, szampony oraz płyny antybakteryjne do twarzy.

Wśród żeli pod prysznic zdecydowanie najczęściej wykorzystuje się marki sportowe. Typowo męskie zapachy w połączeniu z orzeźwieniem ciała to dla większości mężczyzn bardzo dobre połączenie. Stąd też decydują się na taki, a nie inny wybór.

Jeśli chodzi o szampony to tutaj sprawa ma się podobnie jak w przypadku żeli pod prysznic. Głównym wyznacznikiem jest zapach i marka. Panowie rzadziej od kobiet decydują się na zakup specjalistycznych szamponów do danego typu włosów. Z resztą niesłusznie.

Środki do golenia

W zależności od sposobu depilacji zarostu mężczyźni wykorzystują różne kosmetyki. W tym artykule skupimy się na kosmetykach wykorzystywanych do standardowego golenia, gdyż nadal jest to najpopularniejsza forma usuwania zarostu.

Przede wszystkim mężczyźni wykorzystują do niej piankę. To produkt bardzo istotny. Każdy mężczyzna ma swoje ulubione marki, które bardzo rzadko zmienia. W tym temacie rzadko kiedy się eksperymentuje.

Ponadto stosuje się środki po depilacji. W tym celu wykorzystuje się balsamy, kremy oraz wody z zawartością alkoholu. Większość ze środków ma charakter nawilżający i antybakteryjny. Podobnie jak w przypadku pianek do golenia, mężczyźni rzadko kiedy decydują się na zmiany ulubionych środków.

Męskie zapachy

Kosmetyczka przeciętnego mężczyzny zawiera także perfumy oraz dezodoranty. Antyperspiranty występują w różnej formie. W przypadku tego typu kosmetyku mężczyźni lubią zmiany. Praktycznie każdy kolejny zakup to inny zapach.

Ile zapachów ma przeciętny mężczyzna w swojej kosmetyczce? Kilka perfum i 1-2 dezodoranty to wszystko. W przeciwieństwie do kobiet, które potrafią mieć w swoich kosmetyczkach dziesiątki różnych zapachów.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że ten artykuł pozwolił dowiedzieć się jak wygląda kosmetyczka przeciętnego mężczyzny. Taką właśnie rolę miał spełnić.

Jak widać różnice pomiędzy męską, a damską kosmetyczką są ogromne. Mężczyźni nadal sporadycznie korzystają ze środków typowo pielęgnacyjnych, jak chociażby kremy nawilżające, czy kremy regenerujące. Być może ten trend niedługo się zmieni, tak jak zmienia się cała branża męsko-kosmetyczna.

Stopka autorska: kosmetyki dla mężczyzn – http://kosmetykidlamezczyzn.net.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz