Zawieszki w akcjach charytatywnych

Zawieszki charms i koraliki modułowe to już nie tylko najmodniejsze gadżety, które chce mieć każda kobieta. Popularne zawieszki i bransoletki coraz częściej występują w służbie celom charytatywnym, niosąc ze sobą przekaz społeczny czy pełniąc ważne funkcje w życiu publicznym.

Reklama

Popularność charm i beads szybko została podchwycona i wykorzystana. Coraz częściej duże inicjatywy społeczne wypuszczają serie zawieszek tematycznych, które mają za zadanie nie tylko uświadamiać, promować i przypominać. Najczęściej podlegają licytacji bądź sprzedaży, a cały lub częściowy dochód przeznaczany jest na wskazany cel charytatywny. Przykładem może być tutaj zawieszka w kształcie różowej wstążki, będąca światowym symbolem walki z rakiem piersi. Również symbol czerwone serduszko będący od zawsze symbolem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, stał się inspiracją dla zawieszek serduszek, które podlegają od lat licytacjom i wspierają potrzebujących. Często wykonane są ze złota i srebra odzyskanego z biżuterii ofiarowanej orkiestrze w ramach zbiórki a zaprojektowane na podstawie rysunków wykonanych przez dzieci.

Wykorzystanie zawieszek do celów społecznych nie jest dziś trudne. Wystarczy bowiem wybrać kolor sznurka, który będzie charakterystyczny dla danej inicjatywy, kształt zawieszki blaszki i wymyślić hasło przewodnie kampanii promocyjnej czy uświadamiającej, które zostanie na niej wygrawerowane. Można pość dalej i dodatkowo nadawać zawieszkom numerki, dzięki czemu bransoletki nie będą anonimowe, każda będzie częścią większej układanki i niepowtarzalnym, unikalnym wkładem jej właściciela.

Kolejny przykład inicjatywy promowanej za pomocą biżuterii to bransoletka z zawieszką w kształcie puzzla, która została zaprojektowana specjalnie dla Fundacji DKMS (Baza Dawców Komórek Macierzystych). W projekcie wykorzystano logotyp fundacji, którym jest właśnie pojedynczy puzzel, będący w domyśle częścią większej układanki.

Modne i przyciągające uwagę srebrne zawieszki charms i koraliki modułowe, promujące akcje charytatywne, to świetny przykład połączenia mody z inicjatywą społeczną.

Stopka autorska: charm – http://aragat.pl/kategoria/Zawieszki-charms_93

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz