Jak zostać kosmetyczką?

Jesteś kobietą? Interesujesz się nowinkami z zakresu kosmetyków, mody, urody? Potrafisz zadbać o swoją skórę, włosy paznokcie? Więc może powinnaś się zastanowić nad zawodem kosmetyczki?

Reklama

Co robi kosmetyczka?

kosmetyczka

Jest to zawód związany z usługami, wiąże się z zachowaniem urody i zdrowia, podczas wykonywania zawodu niesiemy pomoc drugiemu człowiekowi. Co powinna wiedzieć dyplomowana kosmetyczka? Od takiej osoby wymaga się aby posiadała szeroką wiedzę z zakresu anatomii, dermatologii, fizjologii, psychologii, materiałoznawstwa a także pośrednio z zakresu dietetyki czy podstaw gimnastyki. Osoba, która wykonuje zawód kosmetyczki powinna wyglądać schludnie, powinna być zadbana gdyż to jest odzwierciedleniem jej sposobu pracy i wpływa na dobre samopoczucie klientki.

Niedopuszczalne jest aby kosmetyczka wykonując swój zawód, obsługując klientki w gabinecie miała przetłuszczone włosy, była bez makijażu, miała nieświeży oddech, spocone czy brudne ręce, gdyż działa to odpychająco na klientów. Niechlujny wygląd negatywnie wpływa na opinie klientów o kosmetyczce a także o gabinecie w którym pracuje.

Każda kosmetyczka z dyplomem musi mieć odpowiednie wykształcenie. Dyplom kosmetyczki uprawnia do wykonywania zawodu – czyli samodzielnej pracy z klientem oraz do udzielania porad i konsultacji klientkom. Zawód kosmetyczki jest coraz bardziej popularny, coraz więcej Polek odwiedza gabinety kosmetyczne. Kiedyś ten zawód kojarzył się głównie z pielęgnacją paznokci. Zakres usług oferowanych przez kosmetyczki od tego czasu znacznie wzrósł, wraz z postępem technologicznym oraz wzrostem dostępu do informacji usługi świadczone przez kosmetyczki porównywalne do usług świadczonych przez lekarzy dermatologów.

Zainteresował Cię ten zawód? Zapraszamy zatem do złożenia dokumentów!

Stopka autorska: kosmetyczka – http://www.epi-gdansk.pl/kosmetyka-zabiegi

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.0/10 (liczba ocen: 1)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    A czy w Koszalinie jest jakaś szkoła dla osób chcących zostać makijażystką?

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz