Pomysł na zawody w szkole

Nie od dziś wiadomo, że dzieci i młodzież, mają naturalną skłonność do konkurencji. I jest to bardzo istotna skłonność, jeśli tylko jest wykorzystywana w zdrowej rywalizacji. Niestety, obecnie czai się mnóstwo złych podejść z tym związanych, na przykład nieprawidłowa i nieczysta rywalizacja w szkole polegająca na tym, kto ma lepszy piórnik lub lepszą kurtkę. Takie niestety są fakty.

Reklama

Szkoła, jako miejsce, w którym dziecko lub młodzież, powinna zdobywać życiowe doświadczenie, poza tym, że powinna się uczyć, powinna również rozbudzać tę chęć do zdrowej rywalizacji. I taki właśnie, między innymi, jest jej obowiązek. Ciekawym rozwiązaniem do zastosowania tego w praktyce, jest organizacja wszelkiego rodzaju zawodów sportowych albo konkursów wiedzy. Dzieciaki wprost uwielbiają sport, więc zorganizowanie dnia sportu, będzie dla nich doskonałą nagrodą, zwłaszcza, że powinno to być połączone z dniem wolnym od zajęć. Dlatego właśnie najlepszym terminem na zorganizowanie zawodów sportowych jest na przykład pierwszy dzień wiosny czyli, tak zwany, dzień wagarowicza lub Dzień Dziecka. Wtedy w szkołach i tak panuje niska frekwencja, więc zorganizowanie zajęć sportowych będzie dobrym argumentem na to, żeby jednak do szkoły przyjść.

Zacznijmy od nagród. Mogą one być jak najbardziej symboliczne, jeśli szkoły nie stać na nagrody rzeczowe. Mogą to być różnego rodzaju trofea, na przykład trofea szklane lub drewniane, które, dzięki wygrawerowaniu pierwszego miejsca w konkursie, będą dumnie stały przez lata na półce. Trofea te mogą być przyznawane za ogólne zwycięstwo w całych zawodach lub do poszczególnych konkurencji. Wszystko zależy od środków finansowych, jakie szkoła może na nie przeznaczyć. Jeśli będzie tych pieniędzy więcej, można, w ramach nagrody, ufundować zwycięzcom akcesoria sportowe, takie jak piłki do siatkówki czy koszykówki.

Jak zorganizować takie zawody? to proste. Wystarczy poprosić o pomoc uczniów, na których możemy polegać, a oni zapewne z wielką chęcią się zgodzą. To kolejna wrodzona cecha ludzka. Następnie trzeba wybrać konkurencje, które będą miały największe „wzięcie” oraz zarezerwować na ten dzień boisko szkole i sale gimnastyczne. I to wszystko. Potem wystarczy już tylko zachęcać dzieciaki, a to na pewno nie będzie trudne.

Stopka autorska: trofea szklane – http://www.sklep-reklama.pl/trofea-sportowe/trofea-szklane

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz