Pięć zasad zdrowego biegania

Bieganie dziś jest znaną formą spędzania wolnego czasu, która oprócz tego plusu posiada też korzystny wpływ na nasze zdrowie. Wielu osobom bardzo ciężko się przekonać do takiej formy aktywności, a nawet jeśli to im się uda, to często nie przestrzegają kilku regułach, o których każdy nowicjusz nie może zapomnieć.

Reklama

Zasady

bieg1. Zdrowe biegi => zdrowy biegacz => dobre buty do biegania! Bez wygodnych butów Twoje stopy mogą ucierpieć, szczególnie podczas biegów po chodniku lub twardo ubitej glebie. Bóle mięśni, zmęczenie, nagniotki – nie brzmi to obiecująco, dlatego też nie nie ryzykuj, pójdź do jakiegoś znanego sklepu sportowego i poproś o pomoc znawców – tylko nie zapomnij poinformować ich gdzie zamierzasz biegać!

2. Nie biegaj zbyt często, nowicjusz nie może przesadzać z częstotliwością biegania. Na samym początku stosuj się do zasady: Jeden dzień biegu, a następnie jeden dzień regeneracji.

3. Zadbaj o regenerację organizmu! Po przebytym treningu warto udać się do sauny lub napuścić letniej wody do wanny i powoli dolewaj gorącej. Oczywiście kąpiel można zastąpić prysznicem.

4. Trenując, nieraz możemy mieć zapotrzebowanie na dość specyficzne posiłki, toteż może się okazać, że niezbędne będzie przystąpinie do zalecanej przez lekarza diety. Przykładem godnej zarekomendowania terapii żywieniowej jest dieta śródziemnomorska.

5. Nigdy nie rozpoczynaj treningu z pustym żołądkiem. Pamiętaj, aby Twój posiłek jedzony przed treningiem był lekkostrawny.

Podsumowanie

Pamiętaj o tym, że gdybyś chorował na jakieś poważniejsze choroby to przed przystapieniem do intensywnego biegania musisz skonsultować się z ekspertem. Nawet jeśli jesteś całkowicie zdrowa, to nie zapomnij o egzekwowaniu pięciu najważniejszych zasad jakie zademonstrowałem. Jeśli chętnie biegasz to zapraszam do podzielenia się z innymi swoimi doświadczeniami. Pomoże to z pewnością sporej ilości nowicjuszów, dzięki czemu unikną oni najczęstszych błędów.

Stopka autorska: diety – http://kropelki.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz