Zdrowe odchudzanie – jaka dieta jest odpowiednia?

Zdrowe odżywianie to takie, które gwarantuje naszemu organizmowi nie tylko prawidłowe funkcjonowanie, ale także atrakcyjność. Jeśli jemy odpowiednie produkty, w odpowiednich ilościach to możemy być pewni, że nasze ciało będzie zarówno zdrowe, jak i atrakcyjne.

Reklama

jabłko

Niestety pojęcie „zdrowego odżywiania” wśród społeczeństwa nie jest zbyt popularne. Bardzo duża liczba osób zapomina o tym, że zdrowa dieta to ważny element życia. Takie zapominanie ma bardzo poważne konsekwencje. U niektórych pojawiają się problemy zdrowotne, a u reszty otyłość i nadwaga. Śmiem twierdzić, że ten drugi skutek uboczny jest traktowany jako zdecydowanie gorszy, co niestety nie jest słuszne. To zdrowie powinno być ważniejsze, a nie uroda.

Ten artykuł nie powstał jednak po to by zmieniać układ hierarchi wartości. Głównym zadaniem dzisiejszej publikacji jest pokazanie jak duże znaczenie ma zdrowe odżywianie przy odchudzaniu. Poruszam również temat niebezpiecznych diet, które wyrządzą nam więcej krzywdy, aniżeli pomogą.

Zdrowe, czyli jakie?

Smażenie na oliwie z oliwek, jedzenie owoców i warzyw, ograniczona konsumpcja toksycznych potraw i wiele innych pomniejszych czynników. Tak w bardzo dużym skrócie można określić zdrowe odżywianie. Zdaję sobie sprawę, że ten opis nie jest satysfakcjonujący, ale za to w pełni prawdziwy.

Przy okazji tematu zdrowego jedzenia chciałbym zauważyć, że na półkach w sklepie coraz więcej produktów można określić mianem niezdrowych. Niektóre owoce i warzywa są zwyczajnie sztuczne. To oznacza, że ich wartościowośc jest zdecydowanie mniejsza. Oczywiście nadal zawierają niezbędne minerały i witaminy, ale nie w tak dużych ilościach jak to miało miejsce kilka lat temu. Wszystko za sprawą wykorzystania nawozów sztucznych. Producenci w celu zwiększenia zysków korzystają ze sztucznych stymulatorów wzrostu. To czyni warzywa i owoce niezdrowymi.

Jeśli chcemy mieć możliwość nazwania naszej diety zdrową musimy wykluczyć z niej wszelkie chemiczne dania. Odpadają fast-foody, dania w proszku, posiłki ze słoików i z puszek. Liczy się tylko i wyłącznie naturalnie przygotowywana żywność. Tylko to jest w stanie zagwarantować pełnowartościowość diety.

Dziwne twory zwane dietami

W Internecie można spotkać się z bardzo dużą ilością serwisów poświęconych odchudzaniu. Jest to wynik upowszechnienia problemu otyłości. Aktualnie bardzo duża część Polaków ma problemy z tą dolegliwością. Prognozy mówią, że może być jeszcze gorzej. Nic więc dziwnego, że ilość stron jest tak duża. Na tego typu witrynach znajdują się głównie diety odchudzające. Często jednak są to jedynie restrykcyjne jadłospisy, które ciężko jest nazwać dietami.

Krótkoterminowe zestawy posiłków, które bazuja na głodówkach cieszą sie nie małą popularnością. Osobiście dziwi mnie tak duże zainteresowanie czymś tak niezdrowym i niebezpiecznym. Wszak, takie „diety” mogą wyrządzić więcej szkód, niż pomóc. Warto wziąć to pod uwagę przed uwagę. Nawet jeśli autor kusi możliwymi efektami. Nie warto wierzyć we wszystko to co napisane jest w Internecie. Często są to zwyczajne chwyty marketingowe.

Zdecydowanie rozsądniejszym rozwiązaniem jest postawienie na dietę mniej restrykcyjną, która nie gwarantuje tak szybkich efektów. Gwarantuje nam jednak zdrowie i brak ubytków w urodzie. Warto nadmienić, że niezdrowe odchudzanie odbija się na kondycji włosów, skóry czy psychice. Czy nadal jesteście państwo zainteresowani korzystaniem z takich jadłospisów. Osobiście wydaje mi się, że więcej można stracić, niż zyskać. Postaw na rozsądek i wybierz pełnowartościowe diety odchudzające, które pozwalają wolniej, ale bezpieczniej zrzucić zbędne kilogramy.

Stopka autorska: diety odchudzające – http://kuracjeodchudzajace.com.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz