Całkiem nowy uśmiech

Piękne zęby są ozdobą każdego człowieka. Człowiek uśmiechnięty sprawia lepsze wrażenie jest bardziej przyjacielski. W przypadku ubytków lub braku zębów, nierzadko takie osoby wstydzą się uśmiechać z obawy, że ktoś może zobaczyć braki w uzębieniu. Są bardziej zamknięte i mniej socjalizują się z innymi.

W szczególności dotyczy to osób starszych. Często noszą one sztuczne szczęki, które nie zawsze spełniają ich wymagania. Dlatego alternatywą mogą być implanty stomatologiczne. W wielu miastach gabinety stomatologiczne wykonują implanty, Katowice czy Wrocław są tylko przykładami.

Wizyty u dentysty

Tytan w kości

Implanty są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych metod stosowanych w przypadku braków uzębienia.

Są nie tylko bezpieczną metodą, ale także dają bardzo estetyczny efekt. Odbudowane w taki sposób uzębienie wygląda bardzo naturalnie i jest komfortowe. Są to specjalne śruby tytanowe umieszczane w miejscach po brakujących zębach.

Kilka zalet

Jest wiele korzyści płynących ze stosowania implantów. Utrata zęba sprawia, że kość która go otacza, powoli zanika. Wiąże się to zmianami w obrębie linii łuków zębowych.
Zmienia się także struktura kości twarzy. Cofnięcie zmian jest możliwe dzięki implantom, które pozwolą na zachowanie naturalnego kształtu twarzy.

Narzędzia do implantowania Co więcej, mogą być stosowane bez problemów w sąsiedztwie zdrowych zębów. W porównaniu do tradycyjnych mostów i koron nie naruszają ich.

W przypadku klinik wykonujących implanty w Katowicach czy innych miastach, bardzo dużą uwagę zwraca się na bezpieczeństwo ich stosowania. Właściwie osadzony implant to gwarancja tego, że będzie tkwił w kości nieruchomo. W ten sposób można uniknąć problemów związanych ze stosowaniem np. sztucznych szczęk, a więc złym dopasowaniem czy podrażnieniem klejem.

Nawet do 9 miesięcy

Leczenie implantologiczne jest czasochłonne, ale daje dobre efekty. Proces trwa od 4 nawet do 9 miesięcy. Obejmuje szereg czynności wykonywanych przez gabinety dentystyczne.

Bardzo ważne są konsultacje przed zabiegiem. Wstawienie implantów zależy do wielu czynników. Dlatego lekarz musi dokładnie przeanalizować kartę stomatologiczną pacjenta i na jej podstawie podjąć decyzję o takim typie leczenia.

Wstawienie implantów może odbywać się w znieczuleniu miejscowym, a w niektórych przypadkach ogólnym. Długotrwałe leczenie ma na celu zrośniecie się implantu z kością.

Następnie lekarz odbudowuje zęby na podstawie odlewów gipsowych. Niezwykle ważna jest higiena o takie zęby. Podobnie jak w przypadku naturalnych, należy regularnie chodzić do dentysty i dbać o codzienną higienę jamy ustnej.

Dobrze zrobione implanty korzystnie wpłyną nie tylko na wygląd, ale także lepsze samopoczucie. Pozwalają na jedzenie wszystkiego co się lubi, poprawiają także wymowę. W przyapdku klinik wstawiających implanty, Katowice i Warszawa mają bardzo rozwinięte tego typu usługi, więc warto z nich korzystać.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz