Zegarek dla mężczyzny – jak dobrać odpowedni?

Męski zegarekUbierając się rano do pracy, często zastanawiamy się, co włożyć na siebie, jak dopasować dodatki, aby współgrały ze sobą. Pracując jako handlowiec, czy osoba mająca kontakt z klientami, dostawcami, musimy szczególnie zwracać uwagę na swój wygląd, ponieważ mówi on o nas samych i wpływa na postrzeganie przez innych, naszej osoby. Każda nawet błacha część naszej garderoby, jeśli odbiega od reszty, od razu zostanie zauważona i może przyczynić do pogorszenia wrażenia, jakie wywieramy. Ja w tym miejscu, chciałbym się skupić na męskich dodatkach, ponieważ tych informacji jest zdecydowanie mniej, niż w przypadku kobiecych ozdób. Zegarek, jest to jeden z najważniejszych męskich dodatków do ubioru.

Jego kształt, fason muszą być odpowiednio dobrane do ubioru i zadania jakie chcemy zrealizować. Jeśli musimy prowadzić rozmowy, w których z założenia jesteśmy osobą pasywną, czyli klient reklamuje usługę, zgłasza reklamację, powinniśmy założyć model klasyczny i delikatny, nie wzbudzający dużego zainteresowania i co najważniejsze wyglądający na przeciętny. W przypadku gdy jesteśmy stroną dominującą w rozmowie, chcemy coś ugrać i musimy robić wrażenie, zegarek powinien być bardzo męski, zauważalny, najlepiej rozbudowany, świadczący o naszym nastawieniu, czyli pewności siebie i dużych potrzebach. Z kolei zegarki sportowe powinniśmy zostawić na popołudniowy relaks, jazdę na rowerze, spacer z psem. W pracy każdy mężczyzna powinien reprezentować odpowiedni styl do wykonywanego zadania, dlatego klasyczne zegarki, czy typowo męskie, powinny stać się częścią męskiego designu w pracy.

Ten artykuł jest zbyt krótki, aby go rozwinąć o kolejne szczegóły związane z kolorystyką dobraną do ubioru, jak i znaczeniem samego zegarka pod względem kształtu, ale mam nadzieję, że już ta delikatna sugestia spowoduje bardziej świadome wybory. Zegarki męskie stanowią pokaźną ofertę u wielu sprzedawców, stąd nie będzie problemem wybrać odpowiedni model do sytuacji, a nadto do naszego stylu bycia. Pamiętając o powyższych uwagach nie zapomnijmy jednak, że zegarek stanowi tylko część naszego stroju i warto go do reszty, a nie odwrotnie.

Stopka autorska: Zegarki męskie – http://www.aztorin.com/pl/p/zegarki

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.7/10 (liczba ocen: 3)


Komentowanie zamknięte.