Zegarek – jak się rodzą legendy

Jak się rodzą legendy w branży? Zegarek Rolex jest najlepszym przykładem na to, że droga do sławy to konsekwencja w działaniu i obranie jednego kierunku. Jeżeli ktoś szuka zegarka wysokiej jakości o interesującym designie, dopracowanym w detalach mechanizmie, to Rolex Submariner – czyli wciąż żywa legenda – łączy wszystkie te cechy.

Reklama

Prostota, niezwykła funkcjonalność i wieczna młodość

Te cechy mogłyby określać zegarek Rolex Submariner. Nie ważne ile mija lat, a od premiery jego minęło już ponad 70 lat, nadal jest niezwykle popularny i stanowi jedno z marzeń wielu amatorów zegarmistrzowskiej sztuki.  Od początku model ten był związany ze sportem (nurkowaniem, wspinaczkami górskimi, golfem), ale swoistej legendarności nadał mu James Bond, który od lat pokazuje go na swoim nadgarstku, gdy przeżywa swoje niezwykłe przygody.  Co niesamowite zegarek Rolex Submariner od początku swojego istnienia jedynie udoskonalał się technicznie i przeszedł delikatne korekcje designu. Jednak mimo upływu lat wygląda niemal identycznie jak w roku 1954. To właśnie, że tak niewiele się zmienił, poza technologią, sprawia że jest tak pożądany – kojarzy się ze stałością, trwaniem, jakością, czymś, co bez względu na czasy noszą na rękach możni i sławni.

Sukces w stylu smart casual

Wzornictwo tego modelu można określić, jako wzór „sportowej elegancji”. Poza tym jego wizerunek od lat budowany jest, jako synonim sukcesu. Masz zegarek Rolex – jesteś człowiekiem sukcesu, tak marka chce, abyś czuł się nosząc go na swoim nadgarstku. Poza tym jego design wpisuje się właściwie w każdą modę. Czy to w latach 50. I 60., gdzie królowała elegancja, czy współcześnie, gdy coraz większą popularność zdobywa styl smart casual. Zegarek Rolex Submariner pasuje idealnie, jako właśnie wyraz nietuzinkowego sposobu bycia.

Debiutant także w dziedzinie technologii

O ile mówiąc o modzie, mamy jasność, że ten zegarek idealnie oddaje i wpisuje się w trendy, to należy wiedzieć, że Rolex Submariner to także model, który pokazał niegdyś niewyobrażalne funkcje. M. in. wodoszczelność to właśnie wynalazek marki Rolex, jeszcze z lat 20. Co w skrócie znacznie później doprowadziło do stworzenia zegarka dla nurków, a także innych sportowców. Rolex później był obecny podczas wielu ważnych wydarzeń, jak przepłynięcie kanału La Manche, zdobywaniu ośmiotysięczników itp.

Perfekcyjny w każdym calu – nie tylko dla Jamesa Bonda

Zegarek Rolex to synonim luksusu i to się nie zmienia od lat. Jednak nie stoją za tym wyłącznie sprawne działania marketingowe. Gdyż to prawdziwa maufaktura tworząca niezawodność zegarków i dopracowująca co i rusz nowe technologiczne rozwiązania stoi za tym sukcesem i renomą.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz