Zespół muzyczny – dobry pomysł na biznes?

Nastały trudne czasy dla biznesu, jednak nie dla kreatywnych przedsiębiorców. Rynek gospodarczy to nie tylko firmy budowlane, handlowe, ale również wszelkie usługi, w tym artystyczne, jak muzyka na żywo w wykonaniu zespołu muzycznego.

Reklama

gitarzystaWydawać by się mogło, że zespół muzyczny to kiepski pomysł na biznes, tymczasem przy odrobinie pomysłu i marketingu, to strzał w dziesiątkę pod warunkiem, że ma się predyspozycje i swego rodzaju talent do tejże pracy.

Nieprawdą jest, że pieniądze można zarobić tylko będąc członkiem słynnego, popularnego i modnego zespołu. Owszem bycie gwiazdą wymaga szczęścia lub tak zwanego wybicia się, co nie oznacza że jako przeciętny artysta grający covery, czy muzykę niższych lotów nie może zarabiać realnych pieniędzy.

Można zapytać kto będzie chciał słuchać takiego zespołu? Gdzie będzie koncertował i za ile, a raczej kto za taki koncert zapłaci. Wbrew pozorom odpowiedź jest prosta, na zespoły muzyczne jest ogromne zapotrzebowanie podczas lokalnych festynów, imprez na żywo, w plenerze, pikników firmowych, czy chociażby wesel. Oczywiście zespołu tyczy się kwestia jakości usług, podobnie jak firm z każdej branży, których na rynku nie brakuje, jednak ich jakość jest co najmniej słaba. Nie dbając o jakość swoich usług, ani obsługę klienta, a także odpowiednią reklamę z pewnością nie będzie się dobrze wiodło zespołowi, jednak to utrapienie wielu firm, nie tylko artystów. Niestety biznes muzyczny to również często sezonowość zleceń. Jak wiadomo w zimie, jak i jesienią niewiele odbywa się koncertów plenerowych i imprez rozrywkowych, podobnie wesel, wówczas nastaje swego rodzaju kryzys, z którym należy się liczyć i przewidzieć jego skutki znacznie wcześniej.

Ograniczeniem dla biznesu w branży artystycznej może być brak znajomości i umiejętności managerskich, które można obejść w prosty sposób jak zatrudnienie fachowca. Z czasem zespół ma szansę nie tylko na swój rozwój, większą ilość klientów, zleceń, wyższe stawki, ale również na sławę i sukces artystyczny poprzez prezentację swoich możliwości na wielkiej scenie, w towarzystwie gwiazd.

Stopka autorska: zespół muzyczny – http://www.zespolestrada.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.4/10 (liczba ocen: 5)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz