Zewnętrzne znaki rozpoznawcze firm i sklepów

Młode osoby zakładające własny biznes są przekonane, że odniesienie sukcesu w dowolnej branży uzależnione jest od mediów. Internet oraz telewizja tylko poniekąd dają rozgłos. Nawet, jeśli potencjalni klienci są zainteresowani naszymi produktami muszą trafić do naszego sklepu. Jedynym znakiem rozpoznawczym, na który zwracają uwagę przechodnie są szyldy a także kasetony. To one oznajmiają o naszym położeniu i dzięki nim nawet osoby mieszkające w innym mieście bądź kraju bez problemu trafią do sklepu znanej marki.

Reklama

Szyldy wykonywane metodami tradycyjnymi

kasetony reklamowe

Najprostszą formą reklamy zewnętrznej, która jest odporna na warunki atmosferyczne oraz tania są szyldy. Od lat wykonywane są w niezmienionej formie na standardowych materiałach drewnianych oraz metalu. Nowoczesne modele są zrobione także z tworzyw sztucznych, którym nie straszna wilgoć oraz promienie słoneczne. Malowane farbą bądź oklejane folią służą od lat restauracjom, urzędom państwowym, zakładom fryzjerskim czy miejscowym sklepom spożywczym. By zwiększyć ich widoczność wieczorem instaluje się w nich elementy świetle takie jak neony lub żarówki halogenowe. Z ich pomocą reklama stanie się uniwersalna i przyciągająca o każdej porze dnia i nocy.

Nowoczesne przestrzenne rodzaje kasetonów

Z czasem ktoś wpadł na pomysł wykorzystujące reklamy świetlne, na co dzień. Przestrzenne litery oraz duże banery puste w środku zrobione z aluminiowych profili, podświetlone w środku stały się znakiem rozpoznawczym wielu sieci odzieżowych, firm usługowych oraz galerii handlowych. Kasetony reklamowe są kolejnym elementem marketingu wizualnego używanego w miastach. Używają ich nie tylko firmy i sklepy. Coraz częściej spotykamy je idąc do kina, na lotnisku, stacji metra czy na obiektach sportowych. Dzięki swojemu kształtowi są widoczne z różnych kątów w czasie dnia oraz wieczorem, kiedy dają najlepszy efekt. Sklepowe kasetony mają od kilkudziesięciu do kilkuset centymetrów zaś te umiejscowione na budynkach od kilku do kilkunastu metrów. Wykonuje się je z pleksi o dowolnym kolorze bądź przeźroczystej. Współczesne technologie nie stawiają nam żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o grafiki, które możemy na niej umieścić.

Stopka autorska: kasetony – http://www.kaufmann.pl