Zielona herbata i jej właściwości

zielona herbata zaparzonaZielona herbata w Europie jest znana dopiero od XVII wieku, kiedy w Chinach wytwarza się ją od ponad 4000 lat. Od herbaty czarnej różni się tym, że nie jest ona fermentowana. Je liście są podane lekkiemu procesowi utlenia. Jest uważana za jeden z najzdrowszych napojów na świecie. Jej właściwości zdrowotne przyprawiają o zawrót głowy. W Chinach i Japonii picie tej herbaty jest codziennym obowiązkiem. W Polsce niestety ta herbata się nie przyjęła w początkach XIX wieku. Dopiero teraz zyskuje większe uznanie, gdy mamy świadomość na temat zdrowego odżywiania.

Reklama

Właściwości zdrowotne są nie do przecenienia. Właściwie picie 2 filiżanek dziennie powinno być naszym obowiązkiem. Medycyna wymienia aż 61 dolegliwości, w których pomaga zielona herbata. Poniżej przedstawiam najważniejsze zalety:

  • Zawarte w niej polifenole i kofeina powodują wzrost przemiany materii. Powoduje to, że spalamy więcej kalorii, a nawet tkankę tłuszczową.
  • Ma znakomity wpływ na nasze serce. Obniża cholesterol zły,  a zwiększa dobry.
  • Zawarte w niej katechiny  zatrzymują wzrost komórek nowotworowych.
  • Ma znakomite działanie oczyszczające organizm. Usuwa wszelkie toksyny zawarte w organizmie ludzkim.

Zielona herbata ma również znakomity wpływ na naszą higienę jamy ustnej.  Zawiera fluor, który zapobiega próchnicy.  To niesie ze składników, które zapobiegające tworzeniu się płytki nazębnej i bakterii, które powodują nieświeży oddech.

Jeżeli marzysz o zdrowi to picie zielonej herbaty na pewno ci w tym pomoże. Wyżej wymienione jej pozytywne cechy myślę, że cię do tego przekonają. Pij minimum dwie filiżanki dziennie.

Stopka autorska: Zielona herbata właściwości

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 4.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz