Zmiany w prawie farmaceutycznym dla aptek

Ostatnie zawirowanie związane z listą leków refundowanych wprowadziły spore zamieszanie u lekarzy, farmaceutów i przede wszystkim u pacjentów. Lista leków refundowanych została zaprezentowana dosłownie w ostatniej chwili, a dodatkowe zmiany prawne związane z wypisywaniem recept i ich realizowaniem wprowadziły dodatkowe pytania u pacjentów i lekarzy.

Reklama

leki

Ostatnie zmiany

Zmiany w ustawie farmaceutycznej dotknęły również apteki. Nowa ustawa zakazuje reklamy zarówno apteki tradycyjnej jak i apteki internetowej. Od początku roku 2012 nie można już wykorzystywać np. gazetek reklamujących niższe ceny, jak również wykorzystywać przekreślenia cen do informowania o wcześniejszej cenie.

Co wymusiły zmiany

Usunięte musiały zostać również wszelkiego rodzaju programy partnerskie i lojalnościowe, które dawniej umożliwiały zbierać klientom, kupującym w aptekach punkty wymieniane docelowo na nagrody, lub zakupy w aptece.

Zmiany prawne znacznie ograniczyły możliwości aptek w zakresie możliwości konkurowania na rynku z innymi podmiotami oferującymi np. sprzedaż kosmetyków i suplementów diety.

Co robić

Każda apteka internetowa, która chce sensownie działać na obecnym, coraz trudniejszym rynku musi zastanowić się nad inną formą dotarcia do pacjenta. Dobrym rozwiązaniem jest profesjonalna porada farmaceutyczna. Osoby, które mają zapytanie do farmaceuty powinny móc skontaktować się z apteką drogą internetową lub przez telefon w celu otrzymania informacji.

Dobrym rozwiązaniem jest oferowanie dodatkowych informacji na stronie internetowej apteki. Odpowiednia baza wiedzy opracowana przez wykwalifikowane osoby powinna pomóc osobom poszukującym na różne tematy zdrowotne pomocy.

Coraz więcej aptek internetowych stara się dotrzeć do swoich klientów oferowaniem takiej właśnie dodatkowej bazy wiedzy zawierającej często poradniki, artykuły i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z apteką.

Tak tworzone bazy wiedzy mogą być również komentowane i oceniane przez samych użytkowników co może stanowić informację zwrotną dla osób pracujących w redakcjach tych aptek do tworzenia i opracowania sensownych artykułów.

Stopka autorska: apteka internetowa – http://www.venavita.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz