Sposoby na zmiękczanie wody

Twarda woda to nie tylko problem pani ze znanej reklamy, której pralka musi zostać zabrana do serwisu. Dotyczy on większości z nas. Woda w naszym kraju jaka jest, każdy widzi. Szału nie robi, więc trzeba się wspomagać. Zmiękczanie wody to konieczność, dlatego stosujemy coraz to bardziej wymyślne sposoby.

Reklama

kran i szklankaOstatnimi czasy popularne stały się magnetyzery. Ich zasada działania oparta jest na zjawiskach elektromagnetycznych. Kwestia magnetycznego uzdatniania wody nie jest jednoznacznie potwierdzona, ale coraz częściej spotykam się z tego typu urządzeniami. Podobno rozpuszczają one wszelkie grudki węglanów i innych związków chemicznych, które mają wpływ na pogorszenie jakości wody.

Dużo częściej stosujemy tradycyjne filtry do wody, które montowane są bezpośrednio na kranie. Dzięki ich wykorzystaniu możemy uniknąć kamienia osadzającego się na dnie czajnika lub innych naczyń. Każdy wie, jak denerwujące i długotrwałe jest usuwanie kamienia z tych miejsc. Ocet, detergenty, szorowanie – te sposoby są znane od lat, jednak nie zawsze dają efekt. Dlatego warto zadbać o zmiękczanie wody, żeby nie musieć walczyć z kamieniem.

Wiadomo, że kamień lubi osiadać się również na elementach instalacji wodno-kanalizacyjnej. Dlatego należy zadbać o odpowiednie filtrowanie już na tym poziomie. Filtr w kranie nie uchroni rur przed osadem, więc należy instalować osobne systemy uzdatniające, które poradzą sobie z większym przepływem a nie tylko małym strumieniem płynącym z kranu.

Stopka autorska: Zmiękczanie wody – http://www.scalestop.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz