Zumba – rewelacyjna forma zabawy, tańca i fitnessu

Zumba jest to radosny, skuteczny, łatwy do naśladowania, natchniony latynoskimi rytmami tańca sposób na spalanie kalorii poprzez świetną zabawę, który poruszył już miliony ludzi na całym świecie.

Reklama

zumbaOd momentu powstania w 2001 roku, program ten stał się największym i najbardziej udanym programem taneczno-aerobikowym. Ponad 12 milinów ludzi na całym świecie co tygodniowo uczestniczy w zajęciach Zumby w 110 000 lokalizacji w więcej niż 125 krajach!

Czasami wielkie idee rodzą się w wyniku przypadku. W połowie lat 90-tych nikt nie mógł przewidzieć sukcesu programu Zumba(w kolumbijskim slangu oznacza „baw się i ruszaj”), nawet założyciel Alberto „Beto” Perez. Jako instruktor fitness w rodzinnym Cali w Kolumbii jego życie zmieniło nieoczekiwanie bieg, kiedy to na zajęcia z aerobiku które miał prowadzić zapomniał on zabrać ze sobą tradycyjnej muzyki. Nie namyślając się długo, wykorzystał to, co miał pod ręką, czyli swoją ulubioną muzykę latynoską. Poprowadził zajęcia do tego podkładu całkowicie improwizując. Spontanicznie stworzył nowy rodzaj tańca fitnessu, który pokochali jego uczniowie.

W 2001 roku, Beto przyniósł Zumbe do Miami na Florydzie i założył wraz z przedsiębiorcami firmę Zumba Fitness. Jej celem było rozszerzenie marki na całym świecie.

Obecnie program Zumba wykorzystywany jest w klubach fitness i siłowniach na całym świecie. Oferuje on sześć typów klas:

  • Zumba – tradycyjna formuła
  • Zumba Toning – program nastawiony na rzeźbienie ciała i modelowanie figury za pomocą intensywnych ćwiczeń cardio w rytm energicznej muzyki wykorzystując do tego ciężarki. Jest to doskonały program dla entuzjastów rzeźbienia ciała.
  • Aqua Zumba – połączenie tradycyjnej formuły fitness wraz z aerobikiem w wodzie
  • Zumbatomic – Zumba dla dzieci

Stopka autorska: Zumba – http://www.zumba4life.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz