Zwiedzanie Wietnamu – co warto zobaczyć w Hanoi?

Oferta first minut to jedna z najlepszych taryf polskich linii lotniczych. Dzięki temu możemy bezpiecznie i z dużą rezerwą zabukować bilety lotnicze w najniższych cenach. Później łatwiej znaleźć także tanie hotele, a także atrakcje turystyczne w mieście w niższych cenach.

Reklama

wietnam
W ofercie first minut polecimy w różne ciekawe miejsca Europy i świata. Obecnie lot do Hanoi to koszt 1467 w obie strony. Bilety lotnicze możemy upolować do końca lutego.

wietnamczykHanoi to przepiękne miasto nazywane niegdyś Wenecją wschodu. Jest stolicą kraju zlokalizowaną w delcie Rzeki Czerwonej. Miasto jest bardzo niezwykłe, stąd krąży mnóstwo legend dotyczących powstania tego wspaniałego miejsca. Jedna z nich głosi, że władca zobaczył z mgieł Rzeki Czerwonej mglistego konia, dlatego nazwał to miejsce -Thang Long. Miasto wielokrotnie zmieniało nazwę gdyż historia nie obchodziła się z nim nigdy zbyt delikatnie. Park Narodowy, który znajduje się w mieście to najpiękniejszy park Wietnamu. Możemy podziwiać tutaj piękne wzniesienia a także urocze wodospady z krystaliczną wodą. Park odznacza się także dużym bogactwem fauny i flory. Znajdziemy tu liczne gatunki ssaków, płazów i mięczaków. Piękna natura rozwija się jakby poza zasięgiem ręki człowieka. Większość roślin parku to rośliny drzewiaste, których znajduje się tutaj ponad 600 gatunków.

Podobnie jak Hanoi cały Wietnam zachwyca turystów, szczególnie z Europy, gdyż kultura tego miejsca jest naprawdę egzotyczna. Na ulicach odbywają się tańce i przedstawienia teatralne. Mimo, że jest tu mnóstwo turystów cała baza hoteli i różnych miejsc rekreacji znajduje się przy głównym miastach. Dlatego zwiedzający nie odczuwają tutaj takiego tłoku. Na cały krajobraz składają się przepiękne widoki delt różnych rzek. Rzeki łączą się z górskimi pejzażami, a także plażami i najwyższymi górskimi szczytami. Morze południowochińskie zachęca do spędzania tutaj leniwych wczasów. Woda zadziwia wysoką temperaturą i czystością. Oprócz Hanoi warto także poświęcić dzień na zwiedzanie Ho ChiMinh -dawną stolice kraju. W kraju i za granicą jest znane także pod nazwą Sajgon.

Stopka autorska: Bilety lotnicze – http://www.esky.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz