Alergia na pyłki traw – jak sobie z nią radzić?

Alergia na pyłki traw jest wiosną szczególnie uciążliwa, trudno więc dziwić się, że jej ataki potrafią zepsuć wielu osobom radość wynikającą z nadejścia tej pory roku. Na szczęście, mamy do czynienia ze schorzeniem, z którym można sobie radzić.

Prognoza pogody dla zdrowia

Nie każdy sprawdza prognozę pogody, przyzwyczailiśmy się bowiem do tego, że do przewidywań meteorologów należy podchodzić z pewną ostrożnością. Alergicy powinni jednak wyrobić w sobie ten nawyk, meteorolodzy mogą bowiem pomóc im na przynajmniej kilka sposobów. Po pierwsze, wiedzą najlepiej, kiedy stężenie pyłków traw jest największe, a przecież różnorodność geograficzna Polski sprawia, że nie wszystkie pylą w tym samym czasie. Mogą również zasugerować nam, jak się ubrać, kiedy wychodzić z domu, a nawet, jaką trasą udać się do pracy, dla alergika duże znaczenie ma bowiem nie tylko temperatura i wilgotność powietrza, ale również poziom zachmurzenia, a nawet kierunek wiatru.

Pochwała higieny osobistej

O tym, jak duże znaczenie ma dbanie o higienę osobistą wie każdy z nas, nie można jednak nie zgodzić się z tym, że alergik powinien zachować szczególną ostrożność. Po każdym powrocie do domu w okresie pylenia zaleca mu się wzięcie prysznica, a jeśli istnieje taka możliwość – umycie głowy. Niezwłocznie należy też się przebrać, ubrania, na których zbierają się niewidoczne dla ludzkiego oka pyłki traw powinny być przy tym jak najszybciej wrzucone do pralki. Warto pamiętać też o wietrzenia mieszkania. Alergia nie może być wytłumaczeniem dla rezygnacji z niego, dobrym rozwiązaniem jest jednak wykonywanie tej czynności już po zmroku, gdy stężenie pyłków jest najniższe.
Poznaj swój organizm Nawet najlepiej zorganizowany alergik czasem znajduje się w sytuacji, w której naraża się na kontakt z alergenami. W takim przypadku pomocna okazuje się znajomość własnego organizmu oraz umiejętność przewidywania jego reakcji. W alergii kluczowe znaczenie ma łagodzenie objawów uczulenia, w okresie pylenia trwa nie warto więc wychodzić z domu bez tych leków, o których wiadomo, że są w stanie szybko przynieść alergikowi ulgę.

Pamiętaj o przestrzeganiu podanych wyżej zasad – nieleczona alergia może prowadzić do wystąpienia astmy oskrzelowej, co z kolei może wiązać się z koniecznością używania inhalatorów: http://www.i-apteka.pl/pol_m_Sprzet-medyczny-inne_Inhalatory-382.html

Stopka autorska: http://www.i-apteka.pl/pol_m_Sprzet-medyczny-inne_Inhalatory-382.html – http://www.i-apteka.pl/pol_m_Sprzet-medyczny-inne_Inhalatory-382.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz