Kobieca torebka – co powinna zawierać, a co często zawiera dodatkowo?

Żartów na temat kobiecej torebki jest co nie miara. Jedni naśmiewają się z tego, że można w niej znaleźć wszystko, podczas gdy drudzy żartują, że nie można w niej znaleźć niczego. Jak przedstawia się to w rzeczywistości? Co powinna zawierać torebka każdej pani, a co często dodatkowo w niej znajduje się? W tym artykule postaramy się zwrócić uwagę na najważniejsze drobiazgi, które zawsze warto mieć pod ręką – od kosmetyków po dokumenty i nie tylko.

Reklama

Każda kobieta lubi prezentować się atrakcyjnie. Właśnie z tego względu często zabiera ze sobą ulubione szminki, podkłady czy maskary, których może użyć w wolnej chwili, na przykład w samochodzie czy w publicznej toalecie, gdy tylko zauważy, że jej makijaż wymaga naniesienia poprawek. Aby wszystko mieć pod kontrolą, warto tego rodzaju przedmioty umieścić w jednej kosmetyczce. Wtedy wszystko na pewno będzie pod ręką, a kobieta nie będzie tracić minut na znalezienie czegoś, na czym akurat jej zależy, przewracając zawartość torebki do góry nogami. Co więcej, natrafienie na kosmetyczkę w torebce jest zdecydowanie łatwiejsze niż znalezienie jednego z elementów, które powinny znajdować się w niej.

Dobrze jest zabrać ze sobą także okulary słoneczne – przydają się przede wszystkim podczas słonecznych dni. Obowiązkowo powinny znaleźć się one w futerale, który ochroni je przed wszelkiego rodzaju zarysowaniami czy zabrudzeniami – a o nie naprawdę nie trudno.
Oczywiście, należy także pamiętać o zabraniu ze sobą wszelkiego rodzaju dokumentów, od dowodu osobistego, przez prawo jazdy po karty kredytowe. Przydają się one w wielu sytuacjach. Warto mieć je zawsze w portfelu, aby nie zapominać o nich podczas wychodzenia z domu.

Nie zawsze jednak wszystko przedstawia się tak prosto. W damskiej torebce można znaleźć zdecydowanie więcej, co z reguły wpływa na marnowanie czasu podczas posiadania konieczności znalezienia odpowiedniej rzeczy. To zadziwiające, jak różnorodna może być jej zawartość. Oprócz najbardziej potrzebnych drobiazgów można w nie znaleźć także coś, co nie za często znajduje swoje zastosowanie – od wszelkiego rodzaju książek, przez ulotki, po niepotrzebne przedmioty w postaci opakowań po gumie do żucia itp. Wychodząc z domu, warto zadbać o to, aby pozbyć się tego rodzaju elementów jej wyposażenia. Wszystko według zasady „im większy porządek w torebce, tym bardziej uporządkowane życie” – coś w tym musi być.

Stopka autorska: Szukasz pojemnej torebki na wszystkie szpargały? Sprawdź modne torebki w Decobazaar – http://www.decobazaar.com/torebki.html.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz