Kuchnia otwarta na salon i jadalnie czy osobne pomieszczenie ?

Podczas urządzania mieszkania ważnym elementem jest kuchnia. I tutaj pojawia się podstawowe pytanie: wybrać otwartą przestrzeń i połączyć kuchnię z salonem czy też lepiej, aby kuchnia była osobnym pomieszczeniem?

Reklama

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi i tak naprawdę w głównej mierze zależy to od naszych upodobań. Najnowsze trendy przemawiają za otwartą przestrzenią, ale co w sytuacji, gdy nie podobają nam się takie połączenia? Może lepiej osobne pomieszczenie? Taka opcja też jest ciekawa, niekiedy jednak kształt mieszkania nie pozwala na pewne rozwiązania. Warto wtedy pomyśleć nad takim rozwiązaniem jak meble kuchenne na zamówienie. Architekci w wielu nowoczesnych aranżerach proponują otwartą przestrzeń.

Funkcjonalna kuchnia

Jeśli mamy małe mieszkanie do dyspozycji to takie połączenie kuchni z salonem może okazać się zbawienne. Trudno bowiem urządzić na 4 metrach kwadratowych funkcjonalną i przyzwoitą kuchnie. W wielu małych kawalerkach ma aneksy w salonie, które tworzą spójną całość. Dzieje się tak przez wykorzystanie mebli na wymiar. W małych metrażach wyburzenie ścianek działowych pomiędzy salonem a kuchnią może okazać się jedynym sensownych rozwiązaniem. W ten sposób zyskujemy nowoczesną otwartą przestrzeń i dużo łatwiej zaplanować rozmieszczenie poszczególnych elementów. Odpowiednie projekty mogą spowodować, że meble w salonie i zabudowa kuchenna będą tworzyć idealną spójną całość. Dużym powodzeniem również cieszą się niemieckie meble kuchenne, które są nie tylko solidne, ale mają też ciekawe wzory i motywy. Jeśli odpowiednio wybierzemy wzornictwo, kolory i fronty szafek to taka kuchnia z jadalnią i salonem może tworzyć niezwykłe wrażenie. Wszystko zależy od naszego gustu i otwartości na nowoczesność, czasami warto postawić na zmiany, a nasz dom zmieni się nie do poznania.

Meble kuchenne na wymiar

Jeśli natomiast nie jesteśmy przekonani do takiego połączenia to lepiej będzie na kuchnię przeznaczyć osobne pomieszczenie, pod warunkiem, że mamy na to odpowiednie miejsce w naszym domu. W takiej kuchni idealnie sprawdzą się niemieckie meble kuchenne oraz meble na zamówienie. Producenci mebli kuchennych mają ogromne możliwości z zakresu przygotowywania takich kuchni. Bez względu na to jaki rodzaj kuchni wybierzemy otwartą przestrzeń czy też zamkniętą warto zadbać o estetyczne meble i ich funkcjonalność tak, by prace w kuchni stały się nie tylko przykrym obowiązkiem, ale również prawdziwą przyjemnością. Wybór łączenia kuchni bądź jej oddzielnego umiejscowienia jest bardzo ważny na samym początku planowania przestrzeni w naszym domu lub mieszkaniu.

Stopka autorska: noblessa-design.pl – meble kuchenne na wymiar

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz