Tanie loty- krótki przewodnik

W naszym społeczeństwie ciągle króluje mit, że samolotami latają tylko bogacze. I rzeczywiście- jeśli spojrzymy na ceny lotów Lufthansy czy też LOTu możemy się lekko przestraszyć. Niemniej jednak tanie loty po Europie stają się coraz bardziej popularne! Gdzie możemy polecieć?

Reklama

Przede wszystkim możemy bardzo tanio latać po Polsce! Szczególnie Ryanair bardzo często ma promocje, dzięki którym za bilet do innego miasta w Polsce zapłacimy tylko 19 złotych! Jest to idealne rozwiązanie nie tylko dla osób, które chcą szybko się przemieścić, lecz także dla tych, którzy przed dłuższą podróżą chcą zaobserwować, jak ich dziecko zachowa się w samolocie, czy np. mogą z nim polecieć gdzieś dalej.

Oprócz tanich lotów po Polsce istnieje wiele możliwości by tanio polecieć do większych miast Europy. Oczywiście najtańsze bilety znajdziemy w styczniu, lutym i marcu a następnie październiku i listopadzie. Niemniej jednak dobrze jest skorzystać z tych ofert, bo w tym czasie możemy znaleźć bilety do Szwecji czy Norwegii za około 39 zł, do Paryża za 78zł czy do Rzymu za nieco więcej niż sto złotych i to w obydwie strony!

Najczęstszymi tanimi liniami lotniczymi są właśnie Ryanair i Wizz Air, jednak warto pamiętać, że także LOT ma często duże promocje- m.in. „szalone środy”. Przy zakupie biletów najlepiej skorzystać z portalu sky4fly.net w którym dostępne są wymienionych wyżej linii lotniczych oraz wielu innych.

Jest jednak kilka rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę wybierając tanie linie lotnicze. Przede wszystkim samoloty tych linii zwykle lądują i startują z lotnisk położonych poza obrębem miasta. Należy sprawdzić, ile kosztuje przejazd z tego lotniska do centrum miasta. Czasami, jak w przypadku Rzymu czy Aten, nie są to wielkie koszty (ok. 5 euro). Niemniej jednak czasem- jak w przypadku Sztokholmu- wynoszą one znacznie więcej. Następnie trzeba wziąć pod uwagę, że różne tanie linie lotnicze mają różne limity bagażu podręcznego- czyli takiego, który możemy przewieźć bez dodatkowych opłat. Dla Ryanairu jest to walizka ważąca max 10 kg o ściśle określonych wymiarach i mała torebeczka, której wymiary także są dokładnie określone. Wizz Air dopuszcza jeszcze mniejszą walizkę niż Ryanair. A należy podkreślić, że opłaty na nadbagaż często znacznie przewyższają cenę biletu! Zatem warto zainwestować w specjalną walizkę, która ma wymiary akceptowane przez daną linię lotniczą!

Oczywiście należy także nie ulegać złudzeniu, że jeżeli bilet lotniczy jest tani, to pobyt w danym mieście również. O ile pobyt w Atenach możemy zorganizować w miarę tanio, o tyle ceny noclegu, wyżywienia i biletów komunikacji miejskiej w Sztokholmie czy w Oslo mogą nas niemile zaskoczyć!

Jednak bez wątpienia należy wykorzystywać szansę, jaką dają tanie loty! Przy odpowiednich środkach ostrożności uda nam się zorganizować wspaniałą podróż za niewielkie pieniądze!

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz