Vintage wciąż na topie – o ubraniach i stylu vintage

Jesteśmy coraz bardziej nowocześni i wcale się tego nie wstydzimy. Czasem z niepokojem zastanawiamy się nad tym, do czego doprowadzi nas nieustanny postęp technologiczny, trudno jednak uznać nas za jego przeciwników. A jednak raz na jakiś czas odczuwamy potrzebę, aby na moment zatrzymać się i spojrzeć w przeszłość. Tendencja ta staje się doskonale widoczna w świecie mody, w którym już od jakiegoś czasu dochodzi do głosu styl vintage.

Czym jest vintage?
Projektanci coraz częściej mówiąc o stylu vintage zwracają uwagę na to, że powinien być on definiowany przede wszystkim jako umiejętny powrót do przeszłości. W stylu tym nie brakuje nostalgii i zachwytu nad fantastycznymi stylizacjami rozpalającymi zmysły kilkadziesiąt lat temu, to jednak nie ślepe naśladownictwo zbiera najwyższe oceny. Znacznie lepiej odbierana jest oryginalność i pomysłowość, w stylu vintage ceni się więc przede wszystkim umiejętność łączenia ubrań starych i nowych. Inspiracje są jednoznaczne, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby swobodnie łączyć rozwiązania pochodzące z różnych epok w światowej modzie.

Ubrania vintage znajdziesz też na Decobazaar.

Kopalnia pomysłów
Styl vintage to propozycja dla każdego, inspiracja przeszłością nie jest bowiem w żaden sposób uzależniona od wieku. Co ciekawe, stylowymi ubraniami można bawić się na wiele sposobów, nieco inne rozwiązania są więc preferowane przez osoby, które są jak gdyby stworzone do eksperymentowania, a inne przez te, które stawiają na naśladownictwo wiedząc, że właśnie w ten sposób uchronią się przed bolesną wpadką.
Źródłem inspiracji mogą być choćby sklepy z odzieżą używaną, których popularność po latach znowu rośnie w naszym kraju, okazuje się jednak, że nie musimy wcale przeszukiwać ich, aby znaleźć idealne rozwiązanie. Zakupy w takich sklepach są prawdziwą sztuką i wymagają sporych pokładów cierpliwości. Jednak właśnie w takich miejscach można znaleźć prawdziwe perełki, w dodatku za grosze lub naprawdę niewielkie pieniądze, często nowe lub używane przez bardzo krótki czas. Z pomocą przychodzą nam więc również odzieżowe sklepy sieciowe, w których coraz więcej jest ubrań stylizowanych na te, które pamiętają minione lata. Również one mogą stać się bazą dla fantastycznych kompozycji. Co więcej, ubrania „nowe” można w ciekawy sposób łączyć z tymi „starymi”, tworząc niecodzienne stylizacje.

 

Stopka autorska: Ubrania vintage znajdziesz też na Decobazaar. – http://www.decobazaar.com/vintage-ubrania.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz