Bajkowe wyspy dla poszukiwaczy przygód w Chorwacji

Chorwackie wyspy przyciągają malowniczym krajobrazem, egzotyczną roślinnością i licznymi cudami natury. Turyści pragnący zaznać chwili relaksu w zapierającym dech w piersiach otoczeniu, ciesząc się słońcem i wysoką temperaturą powinni pomyśleć o wybraniu się na chorwackie wyspy.

Reklama

Jakie wyspy zwiedzić podczas urlopu w Chorwacji?

Jedną z najczęściej odwiedzanych wysp jest Korcula, która słynie z egzotycznej śródziemnomorskiej roślinności i przepięknych bajkowych widoków. Miłośnicy zażywania słonecznych kąpieli znajdą tu wspaniałe piaszczyste plaże, które w Chorwacji są rzadkością (zdecydowana większość to plaże żwirowe i kamieniste). Korcula jest również idealną wyspą dla amatorów uprawiania sportów wodnych jak np. nurkowanie. To właśnie tutaj urodził się słynny odkrywca Marco Polo, którego dom jest udostępniony do zwiedzania i stanowi dla turystów wielką atrakcję.

Wyspą, do której koniecznie należy zawitać, przebywając w Chorwacji jest także, zlokalizowana w Zatoce Kavarner, Krk. Lazurowa woda, góry i zieleń tworzą niezapomniany widok. Warto zauważyć, iż na Krk oprócz kamienistych i żwirowych plaż znajduje się też wiele piaszczystych, które odznaczone są prestiżową Błękitną Flagą.

Dużą popularnością cieszy się znana z błota leczniczego plaża w zatoce Soline. Wyspa idealnie nadaje się na zarówno dla turystów planujących jedynie krótkie, jednodniowe zwiedzanie, jak i dłuższy urlop. Jej prawdziwą perełką jest miasto o tej samej nazwie, gdzie zobaczyć można chociażby Plac Kaplin ze wspaniałym Kasztelem Fronkopańskim. Chwili relaksu dostarczy odpoczynek w klimatycznych kawiarniach, zaś miłośnicy życia nocnego mogą liczyć na szereg atrakcji w klubach, gdzie muzyka gra do białego rana. Innymi popularnymi miastami na Krk są m.in.: Punat, Vrbnik i Šilo i Baška.

Niezapomniane emocje na turystów czekają także na wyspie Hvar. Przejrzysta woda, malownicze plaże oraz wspaniałe zabytki sprawią, iż urlop będzie obfitował w moc wrażeń. Można tu spędzić zarówno krótki wypoczynek jak i dłuższy kilkunastodniowy pobyt. Wyspa słynie z szerokich pól lawendy. Jest to diament wśród wysp dalmatyńskich. Jej największymi miastami są: Hvar i Stary Gard gdzie czasy antyczne przeplatają się ze współczesnymi.

Godne uwagi wyspy [sprawdź oferty all inclusive w Chorwacja.pl] to także:

  • Mljet z przepięknym Parkiem Narodowym, rozciągającym się na obszarze jezior – Wielkiego i Małego;
  • archipelag Kornati, zachwycający obejmującym 86 drobnych wysepek Parkiem Narodowym Kornati i wspaniałymi rafami;
  • Dugi Otok kuszący malowniczym krajobrazem, idealny dla miłośników ciszy;
  • Premuda – raj dla pasjonatów wodnego szaleństwa;
  • Wyspy Briońskie z licznymi gatunkami chronionych zwierząt i roślin;
  • Wyspy Elfickie słynące z dziewiczego krajobrazu
  • Brac dla miłośników windsurfingu.

Autor: Redakcja serwisu Chorwacja.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz