Balustrady ze stali nierdzewnej

W Polsce coraz częściej możemy spotkać się ze zjawiskiem powstawania nowych małych swego rodzaju elitarnych osiedli. Wyrastają one jak grzyby po deszczu oferując dobrze sytuowanym młodym ludziom miejsce gdzie mogą komfortowo prowadzić swoje życie. Osiedla takie wyposażone są w najróżniejsze udogodnienia podkreślające ich status oraz jakość warunków mieszkaniowych. Często na takich osiedlach spotkamy się z licznymi dodatkami, które dodatkowo mają za zadanie podkreślenie prestiżu oraz postępowości mieszkających tam osób.

Reklama

Przykładem takich dodatków są balustrady ze stali nierdzewnej. Stanowią one wyraz współczesnego nowoczesnego minimalizmu w stylu budowlanym. Poza przeznaczeniem czysto użytkowym mają one również znaczenie czysto psychologiczne. Użyte materiały są niebywale odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne także balustrada ze stali nierdzewnej ma dość długi okres przydatności i zachowuje swoje walory wizualne praktycznie w każdej sytuacji nawet po wielu latach. Psychologiczny aspekt przejawia się właśnie w użytym materiale. Stal nierdzewna jest najczęściej polerowana na wysoki połysk także niemal natychmiastowo przykuwa wzrok obserwującego. Wywołuje ona wrażenie nowoczesności oraz postępowości. Z podobnymi zabiegami można się spotkać praktycznie wszędzie w nowoczesnym budownictwie, gdzie elementami dominującymi są proste linii z dużą ilością szkła, chromu oraz właśnie stali nierdzewnej.

Balustrady ze stali nierdzewnej idealnie wkomponowują się w nowoczesne rozwiązania architektoniczne, według których tworzone są nowe osiedla. Balustrada ma na celu podniesienie prestiżu miejsca oraz zaznaczenie faktu, że jest to osiedle ludzi postępowych z klasą, którzy posiadają środki umożliwiające im życie na zupełnie innej stopie. Wielu uważa to za egocentryczne podejście i traktuje takie balustrady, jako przejaw kiczu oraz nowobogactwa. Jednak nie można określać ludzi na podstawie zwykłego kawałka metalu chociażby nie wiadomo jak lśniącego. Sama balustrada nie jest żadnym stanem umysłu jak chciałoby się kolokwialnie powiedzieć jest to wygodne rozwiązanie mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa, ostentacyjność, jaka z niej wypływa jest zwyczajnie wyrazem mentalności naszych czasów.

Stopka autorska: belmos.poznan.pl – balustrada ze stali nierdzewnej

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz