BETA ALANINA – jak wpływa na organizm kulturysty?

Beta alanina to suplement, bez którego żaden sportowiec nie poradzi sobie w czasie długiego i intensywnego treningu. Substancja ta jest skoncentrowaną „pigułką sił i formy” dla biegacza, kolarza czy osoby uprawiającej sporty siłowe.

Reklama

Beta alanina posiada zdolność do zwiększania w organizmie substancji odpowiedzialnej za równowagę kwasowo – zasadową czyli karnozyny. Wysiłek powoduje w mięśniach większe wydzielanie się właśnie tego kwasu, który jest niekorzystny dla sił. Beta alanina uzupełnia braki wynikłe w czasie wysiłku, by mięśnie mogły nadal pracować intensywnie.

W pożywieniu beta alanina występuje naturalnie w: białym i czerwonym mięsie.

FUNKCJE BETA ALANINY DLA UKŁADU MIEŚNIOWEGO LUDZI SPORTU I ĆWICZĄCYCH

  •  dłuższe i bardziej efektywne treningi dzięki opóźnionemu efektowi zmęczenia,
  •  lepsza kurczliwość mięśni,
  •  poprawa wydolności płuc,
  •  zwiększa się pojemność mięśniowa bez podniesienia wskaźnika tłuszczowego w organizmie,
  •  poprzez neutralizację kwasu mlekowego występuje mniejszy ubytek we włóknach mięśniowych,
  •  Badania naukowe udowodniły, ze beta alanina jest skuteczniejsza w budowaniu układu mięśniowego niż kreatyna.

Powinna być przyjmowania przed jak i po wysiłku fizycznym. Łączenie jej z węglowodanami przynosi szybsze i skuteczniejsze efekty osobom aktywnym fizycznie.

Często po zażyciu beta alaniny skóra jest zaczerwieniona i odczuwa się delikatne mrowienie, jest to jednak reakcja całkowicie bezpieczna.

KAPSUŁKI CZY PROSZEK

Często można przeczytać o rozterce w kwestii jaka forma beta alaniny jest bardziej efektywna. Jednak akurat w tej kwestii nie ma to istotnego znaczenia. Zarówno kapsułki i proszek są tak samo skuteczne.

Niewątpliwie beta alanina to świetny produkt do łączenia z innymi. Badania w Stanach Zjednoczonych dowiodły, ze właśnie ten produkt pomimo długiego stosowania nie powoduje żadnych działań niepożądanych. Jest idealny dla osób w każdym wieku, niezależnie od stopnia intensywności treningów czy ćwiczeń fizycznych.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz