Buty wiele mówią o człowieku

Wartość wizerunku rośnie właściwie z dnia na dzień. Chociaż niektórzy twierdzą, że wygląd znaczy niewiele, tak naprawdę stanowi podstawę kontaktów międzyludzkich i trudno zaniżać potęgę pierwszego wrażenia. Kobiety twierdzą, że największą rolę zwracają na uśmiech mężczyzny, a zaraz później na atrakcyjność obuwia, jego czystość, styl, sylwetkę. Mężczyźni podobnie, najpierw uwzględniają twarz damy, a następnie oceniają styl ubioru, ekspozycję obuwia, którym można manipulować właściwie w dowolnym kierunku. Panom chodzi głównie o szyk i elegancję, a paniom o zmysłowość, modny wygląd.

Reklama

Promowanie pewnych kluczowych cech w odpowiednio wytypowanej grupie docelowej

Niektóre marki kierują się jednak w zupełnie odmienny region potrzeb związany z promowaniem stylu młodzieżowego, wspierającego często różnorodne subkultury. Przykładem mogą posłużyć jakościowe buty Adidas. W związku z ogromnym rozwojem tej marki, jej szeroką ofertą i wysokim poziomem sprzedaży można dojść do ciekawych wniosków. Stwierdzają one jednoznacznie, że przeciętny nastolatek dba bardziej o wygodę, funkcjonalność obuwia i rzadko zwraca uwagę na jego cenę. W niektórych środowiskach towarzyskich należy wręcz wybierać buty Adidas, bo wtedy następuje większa akceptacja rówieśników. Takie przedziwne tendencje panują już na całym świecie. Globalne marki wypracowały potężne elementy marketingowe, ukierunkowały nawet styl życia konsumentów, chwytających w młodym wieku nowe pomysły na siebie.

Krytyczne punkty rozwoju rynku obuwia wśród młodzieży w kraju

Każdy bowiem chce stać się indywidualną jednostką, jednak dalej należeć do grupy przyjaciół. Adidas jako marka wspiera sportowy styl bycia, luz, wysoką jakość, a także klasę rozumianą tylko w pewnych kategoriach klientów. W relacjach towarzyskich każda rzecz, jak widać ma krytyczne znaczenie. W Polsce cena za wymienioną wyżej markę waha się w granicach od stu do kilkuset złotych. Niektórych nastolatków po protu nie stać, aby w taki sposób uatrakcyjnić swój wizerunek w oczach innych ludzi. Trzeba przyznać, że w innych państwach takie obuwie kosztuje niewiele w porównaniu do przeciętnych zarobków. Polska dojrzewa dopiero do przejmowania zagranicznej filozofii życia, ogólnie mody wyznawanej przez młodzież. Warto jednak dążyć do pozytywnych przekształceń wizerunkowych.

Stopka autorska: yessport.pl – buty Adidas

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz