Co musisz wiedzieć o pilarkach tarczowych?

Dobry warsztat, to wyposażony warsztat. Dobry warsztat, to taki, w którym znajdują się wszelkie niezbędne narzędzia – to tak jak z instrumentami w orkiestrze. Pilarka tarczowa z pewnością powinna znaleźć w nim swoje miejsce.

Reklama

Co to dokładnie takiego?

Pilarki tarczowe to urządzenia dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników. Wynika to głównie z tego faktu, iż żeby ich używać, należy posiadać nieco większą wiedzę i umiejętności. To zaś sprowadza się do tego, że są one potrzebne, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i niewątpliwego zagrożenie jakie wynika z niewłaściwego użytkowania tych urządzeń. Pilarki tarczowe są znane jako narzędzia stołowe, ale te są spotykane coraz rzadziej i prawdziwy rynkowy podbój przeżywają bardziej mobilne, przenośne pilarki. Ich użycie jest bardziej komfortowe i funkcjonalne. Pilarki tarczowe służą najczęściej do cięcia drewna, ale także innych materiałów, takich jak aluminium, płytki ceramiczne czy nawet beton. Coraz więcej nowoczesnych urządzeń sprawia, że są one obiektem pożądania szerokiej rzeszy fachowców z branży budowlano-ogrodowej.

Jakie są zalety takiego sprzętu?

Niezależnie od tego, czy jest to pilarka stołowa czy też przenośna, należy wiedzieć o tym, że jej główną siłą napędową jest tytułowa tarcza tnąca, a w tej kryje się najwięcej zalet tych urządzeń. Dokładne i sprawne cięcie umożliwiają przede wszystkim odpowiednio skonstruowane zęby. Nowoczesna technika ich lutowania gwarantuje odporność na wyłamywanie się zębów z tarczy, dlatego też warto stawiać na nowoczesny osprzęt. Większość pilarek tarczowych posiada silnik o naprawdę sporej mocy, który umożliwia cięcia różnych materiałów, nawet tych o znaczącej grubości.

Przed zakupem zastanów się nad…

No właśnie, nad czym warto się zastanowić? Mówimy tutaj w głównej mierze o przenośnym pilarkach, w którzy na przykład może nam pomóc system beznarzędziowej zmiany kąta cięcia, który niezwykle ułatwi nam wykonanie nawet najtrudniejszego zadania. Dodatkowo, najnowsze urządzenia mogą być wyposażone w specjalny wskaźnik, który pomoże nam ciąć niezwykle precyzyjnie, z czym jak wiadomo niejednokrotnie możemy mieć problem. W pilarkach przenośnych bardzo ważny jest wygodny uchwyt, po pierwsze dlatego, aby nasza ręką się nie męczyła i abyśmy nie zaznali nieprzyjemnych odcisków, a po drugie dlatego, żebyśmy czuli się i pracowali jak najbezpieczniej. W tym aspekcie może nam też pomóc specjalny klin rozdzielczy, zapobiegający zaklinowaniu się naszej tarczy.

Stopka autorska: Więcej o tego typu sprzęcie dowiesz się w tym miejscu.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz