Co potrafią dzisiejsze pralki?

Dzisiejsze pralki w coraz większym stopniu przyczyniają się do jeszcze bardziej oszczędnego i skutecznego prania. Pralka z opcją wirowania i kilkunastoma programami to absolutne minimum, które jest podstawą każdego urządzenia piorącego. Sprzęty te mogą jednak dużo więcej. Sprawdźmy więc, czym mogą nas zadziwić dzisiejsze pralki.

Reklama

Obecnie można spotkać pralki, które potrafią skutecznie prać już w 15°C. Możliwe jest to za sprawą systemu EcoBubble. Eco Bubble jest funkcją wytwarzającą i wykorzystującą bąbelki, które szybciej (i w niższej temperaturze) wchłaniają w tkaniny. Przekłada się to na większą oszczędność energii i lepszą ochronę tkanin.

Kolejną rzeczą jest pojemność pralki. Otóż pojemność zaczyna się już od 2-3kg (pralki turystyczne) do nawet 12 kg. Tym samym, każdy z nas dopasuje wielkość bębna do własnych wymogów. Warto tutaj zaznaczyć, że większy bęben nie musi oznaczać dużo większej pralki. Z natury wąskie pralki ładowane od góry bardzo często cechują się sporym bębnem.

Wraz z rozwojem technologi, także naprawa pralek stała się prostsza. Niektóre modele pralek wyposażone są w tzw. smart  diagnosis, które diagnozują problem pralki już w chwili zaprzestania jej współpracy. W celu rozpoznania problemu wystarczy uruchomić aplikację w smartfonie, przystawić telefon do głośnika pralki i nacisnąć odpowiedni przycisk. Kod usterki zostanie wysłany do serwisanta, który będzie wiedział w jakim celu przyjeżdża. Jeśli usterka nie jest jednak poważna i wymagana jest prosta czynność, np. odetkanie dozownika na detergent zostaniemy o tym również poinformowani. Tym samym, sami w ciągu kilku chwil przywrócimy pralkę do życia.

Wiele urządzeń wyposażonych jest również w silniki direct drive (napędu bezpośredniego). Silnik ten pozwala m.in. na wyposażenie pralki w większy bęben. Co więcej, gwarantuje on wyjątkowo cichą pracę pralki. Zwiększa on także żywotność urządzenia i zapobiega częstych usterkom. Wszytko to możliwe jest z racji bezpośredniego połączenia bębna z silnikiem napędzającym.

Nowoczesne pralki to również pralki energooszczędne. Oznaczone klasą energetyczną A+++ pozwalają na zaoszczędzenie ponad 45% energii niż ma to miejsce w pralce oznaczonej podstawową klasą energetyczna A.

Na koniec warto wspomnieć o takich funkcjach, jak:

 • mniej zgnieceń (wyjęte z bębna ubrania są dużo mnie pogniecione niż dotychczas);
 • opóźnienie startu pracy (do nawet kilkunastu godzin wprzód);
 • wyposażenie w bęben diamond (brak zaciągnięć w ubraniach);
 • automatyka prania ( dopasowanie parametrów prania do załadunku).

Prace nad rozwojem funkcjonalności pralek wciąż trwają. Jesteśmy ciekawi, czym za parę lat nas zachwycą. Jak myślicie, co będą potrafiły?

Stopka autorska: najlepsze-pralki.pl – pralki energooszczędne

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.0/10 (liczba ocen: 2)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

 1. avatar

  Fajny artykuł, dziękuję

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz