Co trzeba wiedzieć o pojemnikach na odpady?

Selektywne segregowanie odpadów ułatwiają specjalne pojemniki – ustawiane są one zarówno na prywatnych posesjach, jak i na dużych osiedlach mieszkaniowych, gdzie są do dyspozycji mieszkańców bloków. Opróżnianiem zawartości tych pojemników oraz wywożeniem jej w przeznaczone do tego miejsca zajmują się odpowiednie firmy.

Reklama

Typy pojemników

kontener na śmieciPojemniki służące do segregowania odpadów podzielić można w zależności od rodzaju odpadów do jakich są przeznaczone. W związku z tym wyróżnia się pojemniki na tworzywa sztuczne, papier, szkło oraz odpady organiczne. Niekiedy zamiast pojemników na tworzywa sztuczne można się zetknąć z modelami na plastik oraz na metal. Od pewnego czasu nowością są także pojemniki na odpady mieszane. Należy też zwrócić uwagę na zróżnicowanie w zakresie pojemników na szkło – czasami jest tylko jeden, a niekiedy spotykany jest podział na pojemniki na szkło barwione oraz bezbarwne. Każdy pojemnik ma przypisaną stosowną barwę (są one zgodne z kolorystyką recyklingową). Aktualnie tego rodzaju asortyment jest produkowany zgodnie z wytycznymi jakie w swoich rozporządzeniach narzuca Unia Europejska. Pojemniki znajdują zastosowanie nie tylko na osiedlach i w jednorodzinnych domach, ale też w instytucjach publicznych, w biurach, szkołach itp.

Konstrukcja i materiał

Wszystkie pojemniki odznaczają się taką konstrukcją, aby nie było kłopotów z umieszczaniem w nich odpadów. Są wyposażone w podnoszone klapy lub bardzo duże otwory – w zależności od modelu. Wytwarza się je na chwilę obecną z dwóch rodzajów materiałów. Pierwszym z nich jest metal, drugim zaś tworzywa sztuczne. Jedna i druga opcja ma wiele zalet, a wybór którejś z nich jest podyktowany indywidualnymi przesłankami. Bardzo ważne jest to, aby w jednym i w drugim przypadku materiał odznaczał się wysoką jakością – musi być bowiem odporny na działanie czynników zewnętrznych (w szczególności na promieniowanie UV oraz na wilgoć), a także na uszkodzenia o charakterze mechanicznym. Nowoczesne pojemniki odpady powstają z myślą o wieloletnim użytkowaniu. Ich ceny są uzależnione od różnych rzeczy – w głównej mierze od marki producenta oraz od rozmiarów. Patrząc na ceny, koniecznie należy pamiętać, iż jest to jednorazowy wydatek na bardzo długie lata. Pojemniki są dostępne w rozmaitych wersjach, jeśli chodzi o pojemność. Żadnym zatem problemem nie jest to, aby dopasować je do konkretnych potrzeb. Tego typu asortymentu szukać trzeba wyłącznie u sprawdzonych sprzedawców, którzy niejako stanowią gwarancję bezpiecznej eksploatacji. Sklepów specjalizujących się w tym towarze jest obecnie sporo.

Autor: www.eco-market.pl/pojemniki-metalowe

 

Stopka autorska: www.eco-market.pl/pojemniki-metalowe – http://www.eco-market.pl/pojemniki-metalowe

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz