Co zabrać ze sobą w podróż życia?

Mając na myśli podróż życia, wcale nie musimy wyjeżdżać na wakacje dookoła świata. Wręcz przeciwnie – takim wypadem może być np. kilka dni spędzonych w cichym, małym hoteliku gdzieś na krańcu Polski. Co warto zabrać na taki wyjazd i dlaczego to właśnie małe, przytulne hotele Leszno posłużą nam jako przykład?

Reklama

Duży hotel – mały problem

Jeśli wybieramy duże hotele leszno, problem w zasadzie nie istnieje. Po pierwsze – oferują nam one dostęp do wszystkich produktów i usług, bez których większość turystów nie może się obejść. Duża liczba atrakcji, bogate menu żywieniowe i podstawowe wyposażenie pokoi powinny spełnić oczekiwania większości turystów. Co jednak, jeśli mają być to prawdziwe, romantyczne wręcz wakacje marzeń?

Co zabrać ze sobą na kameralne wakacje?

  • Zabierz więcej ubrań – małe hotele (bądź kwatery prywatne) nie oferują usługi prania. Co więcej – w większości przypadków nie można skorzystać z usług suszarni (która z kolei jest domeną tatrzańskich schronisk). Jeśli planujesz wypad na tydzień, zabierz jeden plecak więcej. Jego zawartość może się sprawdzić, gdy niechcący poplamisz swoje ubranie, bądź po prostu zmokniesz na szlaku.
  • Pomyśl o dodatkowej energii! Z reguły hotele leszno oferują nieskrępowany dostęp do energii elektrycznej. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy wybieramy się do schroniska (idealne miejsce na kameralne wakacje). Ich specyfiką jest brak dostępu do ogólnodostępnej sieci, przez co pojawia się konieczność racjonowania energii elektrycznej. Pomyśl więc o powerbanku, który załaduje nie tylko telefon, ale też Twój odtwarzacz mp3, mp4, kamerę i aparat fotograficzny.
  • Wyjeżdżasz w góry? Weź wodę! Górskie spacery są bardzo wyczerpujące. Tymczasem w wielu schroniskach (i hotelach znajdujących się w trudnych i mało dostępnych lokalizacjach) woda może być bardzo kosztowna. Dobrym rozwiązaniem będzie zabranie ze sobą pięciolitrowej butelki (opcjonalnie dwóch).
  • Mobilny internet to kolejna rzecz o której warto pamiętać. Zwłaszcza, że niektóre kameralne hotele mogą mieć bardzo powolne łącza, bądź nie mieć ich wcale. Internet na modemie przyda się zwłaszcza wtedy, gdy np. chcemy obejrzeć we dwoje film, bądź wrzucać zdjęcia na FB lub na chmurę.

Nie zapominajmy o tym, że wakacje życia oznaczają z reguły swoiste odcięcie się od świata zewnętrznego. Dlatego skupmy się na tym, co widzimy po wyjściu z hotelu. I oczywiście na innych osobach, z którymi te wakacje spędzamy.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz