Czas na brodziki

W każdej łazience niezbędna jest wanna lub prysznic. Zależy kto co lubi. Wanny przeznaczone są dla osób, które lubią poleżeć w wodzie po ciężkim dniu w pracy. Prysznice są świetnym rozwiązaniem dla osób zabieganych, które nie mają czasu na relaksacyjne kąpiele.

Reklama

brodzikDecydując się na prysznic w domu, trzeba zaznajomić się z tematyką kabin prysznicowych i brodzików. Co wcale nie wdaje się być taką prostą rzeczą, szczególnie w przypadku tych ostatnich. Bądź co bądź brodzików na rynku jest cała masa. Trzeba pamiętać, że nie tylko są elementem wysoce użytkowym w łazience, ale także pełnią funkcje estetyczne i zmieniają jej wystrój. Dlatego warto poważnie podejść do tematu.

Lepiej z czy bez brodzika?

Ostatnio na czasie są kabiny bez brodzików łazienkowych lub z bardzo płytkimi. Na rynku jednymi z najpłytszych są brodziki o wysokości 2 – 3 cm. Jednakże nie jest to równoznaczne z tym, ze właśnie tyle trzeba mieć miejsca, aby je tam umieścić.

Sprawa ma się podobnie z kabinami bez brodzików. Obie wersje wymagają odpowiednich parametrów, takich jak miejsce na syfon i rurę kanalizacyjną, która będzie ułożona po odpowiednim kątem, aby zapewnić spadek. Stąd najbezpieczniej jest zostawić jakieś 12 cm przestrzeni poniżej poziomu podłogi.

Każdemu według potrzeb

Jeśli nie lubimy udziwnień można wybrać brodzki z tradycyjną głębokością. Wówczas wtedy można skupić się na materiale, z którego są wykonane, na ich czy kształcie czy innych cechach. Szeroka gama brodzików łazienkowych na rynku gwarantuje, że każdy dopasuje brodzik do indywidualnych potrzeb. Można zaopatrzyć się w brodziki metalowe, plastikowe czy z odlewu mineralnego.

Ostatnio furorę na rynku robią z brodziki stalowe pokryte emalią. Jest to opcja dla osób proekologicznych. Tego typu brodziki łazienkowe są łatwe w czyszczeniu i doskonale komponują się z koncepcją łazienki opartej o naturalne materiały. Dokonując wyboru, jaki brodzik będzie najlepszy warto porównać oferty i wybrać najkorzystniejszy wariant.

Kolorowo, zjawiskowo

Coraz ostrzejsza konkurencja na rynku wymaga od producentów brodzików łazienkowych pewnych innowacji. Dlatego już można nabyć np. brodziki z interesującymi elementami zdobniczymi czy brodziki antypoślizgowe, aby nie upaść podczas kąpieli.

Co więcej produkowane są brodziki w różnych rozmiarach i kształtach, aby doskonale pasowały do małej nieustawnej łazienki jak i tej dużej. Ponadto producenci stworzyli wersje kolorystyczne brodzików, aby komponowały się odpowiednio z kolorem płytek na ścianach czy podłodze. Wszystko to jest stworzone z myślą o klientach, którzy nie chcą się mieścić w ramach i konwenansach i chcą się wyróżnić.

Kupując brodzik łazienkowy należy pamiętać, że ma on przede wszystkim spełniać funkcje użytkowe. Oznacza to, ze ma być trwały i służyć na przez dobrych kilka lat. Musi być także dopasowany do indywidualnych potrzeb osób, które będą z niego korzystać.
Idąc tym śladem warto poświecić kilka na chwil na zastanawianie się na rozmiarem, kształtem, materiałem z którego bezie wykonany oraz kolorem. Z tym ostatnim, wcale nie jest tak łatwo bo trendy cały się czas zmieniają, dlatego warto zainwestować w brodziki o neutralnym kolorze, które będą dobrze komponować się z każdym wystrojem łazienki.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz