Dobry nauczyciel to podstawa sukcesu

Prawo jazdy to dokument, który pozwala nam na prowadzenie pojazdów mechanicznych, z wybranej kategorii. Posiadanie prawa jazdy to dla większości młodych ludzi prestiż, ale i możliwość znalezienia lepszej pracy. Dla starszych jest to wygoda, gdyż nie trzeba być zdanym na komunikację miejską lub życzliwość innych osób, które posiadają ten dokument. Jednakże żeby go otrzymać trzeba najpierw zdać egzamin państwowy poprzedzony kursem w jednej ze szkół jazdy. I tutaj większość osób planujących rozpoczęcie nauki jazdy ma ogromny problem – jak z tak wielu szkół wybrać tą, gdzie można nauczyć się dobrze jeździć, poznać teorię i zostać dobrze przygotowanym do egzaminu państwowego?

Reklama

Oczywiście jednym z lepszych źródeł informacji na temat szkół jazdy mogą się okazać znajomi, którzy mają już za sobą kurs i egzamin. Warto zapoznać się z opiniami na temat poszczególnych szkół jazdy oraz porównać je z tym co można wyczytać na forach internetowych. Takie rozeznanie w znaczny sposób ułatwia podjęcie decyzji. Przy wyborze trzeba też brać pod uwagę doświadczenie pracowników szkoły oraz to jak długo działa ona na rynku.

Kolejnym ważną sprawą, na którą trzeba zwrócić uwagę jest to ile uwagi w danej szkole przykłada się do przeprowadzania zajęć teoretycznych, gdyż wiedza teoretyczna jest bardzo ważna. Znajomość przepisów drogowych pozwala na prawidłowe prowadzenie samochodu, kiedy jej zabraknie na drodze, może dojść do tragedii.

Istotne też jest to, jaką flotą dysponuje ośrodek szkoleniowy. Samochody powinny być tożsame z tymi, na których odbywają się egzaminy państwowe. Dobrze też, by szkoła posiadała kilka samochodów, by nie było sytuacji, w których jazdy są odwoływane z powodu awarii samochodu lub choroby instruktora. Należy też pamiętać, że jazda powinna trwać pełną godzinę zegarową, a nie tak jak to praktykują niektóre szkoły 45 minut.

Do ważnych kwestii należy również cena za kurs. Oczywiście w dzisiejszych czasach każdy szuka oszczędności. Jednakże nie należy wybierać podejrzanie tanich ofert, gdyż może się okazać, że jazdy przeprowadzane będą na starych lub zniszczonych samochodach, ewentualnie sala wykładowa nie będzie odpowiednio wyposażona.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zwrócić jeszcze uwagę na dwie rzeczy – mianowicie sprawdzić pozycję szkoły w rankingu, porównać ją z poprzednimi latami oraz dowiedzieć się jaki jest poziom zdawalności kursantów tego ośrodka.

Oczywiście są to tylko najważniejsze kwestie jednak stosując się do nich można mieć pewność, że dobrze ulokuje się swoje pieniądze i wybrana szkoła nauki jazdy będzie odpowiednim ośrodkiem, gdzie z pewnością dowiemy się jak bezpiecznie prowadzić samochód.

Stopka autorska: szkoła nauki jazdy – http://www.auto-best.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz