Jak powinien wyglądać idealny sklep z bielizną nocną?

Piżamy Bielizna nocna to nie jest produkt, który kupujemy codziennie. To także nie kartofle, które można wybrać w każdych warunkach. Sklep z bielizną nocną powinien spełniać określone warunki. A idealna placówka tego rodzaju musi być wyjątkowo starannie przygotowana. Jak?

Dla niektórych ważny jest duży wybór, podczas gdy inni liczą przede wszystkim na doradztwo doświadczonej obsługi. Są także tacy, którzy lubią, kiedy mogą przymierzyć coś w warunkach zbliżonych do domowych. Zwłaszcza, jeśli jest to bielizna nocna. Sklep, który chce przyciągnąć klientów powinien brać pod uwagę wiele oczekiwań klientów. Wymagania są wysokie, jednak ich spełnienie może być bardzo korzystne.

Odpowiednio zaprezentowane produkty

Jedną z podstawowych zasad, które należy przyjąć, kiedy prowadzi się sklep oferujący produkty takie, jak bielizna nocna, jest to, że powinny być odpowiednio zaprezentowane. Dlaczego? Bo tego rodzaju bielizna to nie byle jakie majtki, ale rzeczy, w przypadku których przede wszystkim liczy się wygląd.

To estetyka stanowi o atrakcyjności tej części garderoby. Gdyby było inaczej, trudno byłoby mówić o bieliźnie nocnej jako osobnej kategorii. Ludzie, zwłaszcza kobiety, kładłyby się spać w tym samym, w czym chodzą na co dzień (tyle, że w świeżym egzemplarzu). Fakt, że robią inaczej pokazuje, jak bardzo liczy się estetyka.

Przyjemne miejsce w przymierzalni

Estetyka liczy się także tam, gdzie bielizna nocna jest wypróbowywana. Czyli w przymierzalni. W przypadku miejsca, takiej jak sklep z bielizną miejsce to powinno być szczególnie uważnie urządzone. W większości przypadków niczym się jednak nie różni od przymierzalni w podrzędnym sklepie oferującym spodnie z wyprzedaży. Efekt? Zniechęcenie klientów.

Dzieje się tak nie bez przyczyny. Bielizna nocna (sklep powinien to wiedzieć!) to produkt bardzo osobisty. Żeby dobrze się w niej poczuć, trzeba najpierw znaleźć bezpieczne miejsce. Tandetna zasłonka ciasnego pomieszczenia tego nie załatwi. Podobnie, jak nie załatwi tego standardowe lustro zawieszone na ścianie.

Duże lustra pod różnymi kątami

W przypadku przymierzalni w sklepie oferującym coś takiego jak bielizna nocna lustro powinno być duże i czyste. Najlepiej, jeśli luster będzie kilka. Dzięki temu możliwe będzie sprawdzenie, jak bielizna układa się na całym ciele. Z każdej perspektywy.

W większości sklepów oferujących bieliznę nie ma o tym mowy. Jeśli jest lustro, to niewielkie. Rzadko można przyjrzeć się temu, jak ubranie układa się na ciele i jakie wrażenie odniesie ktoś patrzący na nie z pewnej perspektywy. Z czego to wynika – trudno powiedzieć. Ważne, że zmiana tego stanu rzeczy wpłynęłaby niezwykle korzystnie na postrzeganie sklepu przez klientów.

Dobre doradztwo ekspedientek

Podobnie korzystnie wpłynęłoby fachowe doradztwo osób sprzedających w takim sklepie. Nienachalne i umiarkowane, dopasowane do oczekiwań klientek i klientów, którzy często mogą się czuć zagubieniu wśród otaczającej ich bielizny. Problem w tym, że coś takiego prawdopodobnie w przyrodzie (a już na pewno w centrach handlowych) nie występuje.

Ekspedientki dzielą się na dwa rodzaje. Takie, które na siłę próbują zaproponować swoje usługi wciskając co popadnie. Oraz takie, które na wszelki wypadek trzymają się z dala od klienta, bacznie jednak go obserwując zza swojego pulpitu, czy aby czegoś za pazuchą nie wynosi.

Zróżnicowanie oferty

Coraz częściej natomiast spotkać można miejsca, w których oferta jest zróżnicowana. Być może łatwiej zatowarować sklep niż wyszkolić personel, a może jest to po prostu tańsze. W każdym razie ostatnią z kluczowych kwestii dla jakości sklepu sprzedającego coś tak wrażliwego, jak bielizna nocna, jest właśnie szeroki wybór.

Chodzi oczywiście o to, żeby coś dla siebie znalazły klientki szukające produktów ekstrawaganckich i stonowanych, w dużych rozmiarach i niewielkich, tradycyjnych i nowoczesnych. Wszystkiego musi być dużo i w różnych rozmiarach. Niedopuszczalna jest sytuacja, kiedy coś wizualnie się podoba, ale akurat zabrakło odpowiedniego rozmiaru.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz