Fitness dla każdego – ćwiczenia prozdrowotne

Fitness to nie tylko intensywny trening, który wiąże się z wysiłkiem, kształtowaniem mięśni czy zajęciami choreograficznymi. Jeżeli szukasz zajęć, które pozwolą ci się rozciągnąć, nabrać gibkości i pewności siebie, a także poprawić swoje zdrowie – zobacz zestawienie najpopularniejszych ćwiczeń fitness prozdrowotnych.

Reklama

Pilates
Te ćwiczenia wzmocnią twoje mięśnie, nie rozbudowując ich nadmiernie. Twoje ciało stanie się bardziej elastyczne, a kręgosłup odciążony. W tym treningu bardzo ważny jest oddech i spokojne, precyzyjnie wykonywane ruchy. Pilates skupia się na wzmocnieniu mięśni głębokich brzucha, miednicy i tułowia. Ćwiczenia wysmuklają ciało, poprawiają postawę, zmniejszają napięcie mięśni i bóle kręgosłupa. W CityFit, pilates odbywa się w godzinach wieczorny, by umożliwić zdrowy relaks osobom, które pracują „za biurkiem”.

Zdrowy kręgosłup
Bolą cię plecy? Pracujesz w pozycji siedzącej? Te zajęcia są dla ciebie. Zdrowy kręgosłup to trening, który oferuje szereg ćwiczeń skupiających się na ustawieniu i utrzymaniu prawidłowej pozycji kręgosłupa. Zapewniają stabilizację stawów obwodowych i uelastyczniają mięśnie. Zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką, by później skupić się na napinaniu odpowiednich mięśni i wzmacnianiu ich.

Streching
Streching z języka angielskiego oznacza po prostu: rozciąganie. Pod czujnym okiem instruktora rozciągniesz wszystkie partie mięśniowe, ćwicząc ciało w odpowiedniej, zdrowej kolejności bez nadwyrężania. Zajęcia często prowadzone są przy relaksacyjnej muzyce, dzięki czemu są świetnym sposobem na aktywny wypoczynek po pracy. Trening zapewnia elastyczną sylwetkę, likwiduje skurcze i sprawia, że ćwiczący czują się komfortowo i sprawnie w codziennym, zabieganym życiu.

Joga
Systematyczne uprawianie jogi pozwoli ci wzmocnić całe ciało i uodpornić organizm na rozmaite choroby. W jodze bardzo ważne jest wyciszenie i ćwiczenie poprzez odnalezienie wewnętrznej harmonii między umysłem a ciałem. Trening pobudza wewnętrzną energię i już od pierwszych zajęć pozwala czuć się lepiej. Przywrócisz równowagę układowi kostnemu (szczególnie kręgosłupowi i stawom), rozluźnisz i wzmocnisz mięśnie, zwiększysz ogólną sprawność organizmu.

Artykuł został napisany we współpracy z CityFit.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz