Jak dbać o skórzaną kierownicę w samochodzie?

Wiele współczesnych samochodów posiada w swoim wyposażeniu dodatki ze skóry naturalnej. Są to najczęściej skórzana kierownica, lewarek skrzyni biegów oraz rączka hamulca ręcznego. Elementy te dodają uroku wnętrzu i podnoszą prestiż. Jak jednak zadbać o taką kierownicę aby służyła jak najdłużej?

Reklama

wnętrze samochoduNależy pamiętać, że skóra jako materiał naturalny wymaga systematycznej pielęgnacji. Tak jak skóra dłoni wysycha, ściera się i może pękać. Ale w przeciwieństwie do Twojej skóry nie ma możliwości regeneracji. Dlatego tak ważne jest zapobieganie uszkodzeniom i przecieraniu. Dużo łatwiej jest uchronić skórę na kierownicy przed wytarciem niż później w razie zaniedbań poddać ją regeneracji, która dawała by satysfakcjonujący efekt.
Głównym wrogiem jest pot z dłoni i zawarta w nim sól. Wysusza ona skórę i sprawia, że jest dużo bardziej podatna na ścieranie.

Aby ograniczyć ten wpływ przynajmniej raz w miesiącu przeprowadź czyszczenie i konserwację wg następujących zasad. Po pierwsze trzeba zmyć brud jaki osadził się na kierownicy. Najlepszy tutaj będzie płyn do mycia naczyń Ludwik i miękka szmatka. Moczymy ją w wodzie z dodatkiem Ludwika i mocno wykręcamy (szmatka ma być tylko wilgotna). Przecieramy kierownicę, szczególnie w miejscach, w których jest najintensywniej trzymana (tzw. pozycja za piętnaście trzecia). Potem należy kierownicę osuszyć ręcznikiem papierowym.

Kolejnym etapem jest nasmarowanie kierownicy kremem Nivea. Wetrzyj dobrze krem w skórę kierownicy i pozostaw do wchłonięcia na kilka godzin. Ze względu na ten punkt czyszczenie najlepiej wykonać wieczorem. Rano trzeba wytrzeć kierownicę suchym ręcznikiem papierowym aby kierownica nie była śliska! Powtarzając tę czynność raz na mięsiąc lub raz na dwa miesiące w zależności od intensywności użytkowania samochodu zapewnimy sobie długą radość z pięknej i efektownie prezentującej się skórzanej kierownicy. Powyższe zasady zastosuj do gałki lewarka skrzyni biegów i rączki hamulca ręcznego.

Aby przedłużyć żywotność skóry na kierownicy możesz również zakupić rękawiczki do samochodu. Wykonane ze skóry naturalnej świetnie pasują do ekskluzywnego wnętrza samochodu. Dodatkowo poprawiają one trzymanie kierownicy oraz ograniczają wpływ potu na skórę na kierownicy. Zminimalizowane oddziaływanie potu jest podstawową zasadą jakiej należy się trzymać przy eksploatacji skórzanej tapicerki.

Stopka autorska: rękawiczki do samochodu – http://kalta.pl/pl/c/Rekawiczki-samochodowe/19

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.5/10 (liczba ocen: 10)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz