Jak podziękować rodzicom na ślubie?

tulipanyPodziękowania składane podczas ślubu rodzicom to bardzo piękna tradycja ślubna, a także wyjątkowa okazja, aby wyrazić wdzięczność rodzicom za wszystko co dla nas zrobili, za cały trud, który włożyli w nasze wychowanie .To przecież dzięki rodzicom jesteśmy tym, kim jesteśmy, mamy określone wartości życiowe. To oni nas wychowywali, uczyli jak pokonywać trudności życiowe, jak podejmować ważne decyzje. Naprawdę bardzo wiele im zawdzięczamy. Dlatego podziękowania dla rodziców podczas ślubu powinny być uroczystym momentem. Wtedy dziękujemy im nie tylko za to, że pomogli nam w organizacji ślubu i wesela tylko również za to, że nas wspierają, że są przy nas gdy ich najbardziej potrzebujemy. Jest to bardzo doniosła chwila, którą można podkreślić dodatkowo ulubioną piosenką rodziców albo zwyczajowo – utworem Urszuli Sipińskiej pt. „Cudownych rodziców mam”.

Reklama

Warto pomyśleć także o jakiejś pamiątce dla rodziców. Drobny upominek będzie im przypominał o tych cudownych chwilach. Może to być stylizowana kartka z podziękowaniami, za którą możemy się rozejrzeć już zamawiając i kupując zaproszenia na ślub czy poduszkę pod obrączki. Popularne ostatnio są także pamiątkowe tabliczki, na przykład szklane ze zdjęciem Pary Młodej i wygrawerowanym tekstem podziękowań.  Dużo serca możemy włożyć także w przygotowany na tę okazję kolaż z naszymi zdjęciami. Możemy także podarować rodzicom bukiet kwiatów.

Jaki będzie moment składania podziękowań rodzicom? To wszystko tak naprawdę zależy od Młodej Pary. Może to być oficjalne wydarzenie, podczas wesela z udziałem zaproszonych gości. Jednak moment składania podziękowań rodzicom podczas wesela powinien być z góry zaplanowany. Warto żeby odbył się on w miarę wcześnie. Dlaczego? Emocje z nim związane mogą sprawić, że będziecie się zbyt długo stresowali lub zapomnicie przygotowanego wcześniej tekstu podziękowań (dlatego można spisać go na kartce i posłużyć się nią, jeśli będzie taka potrzeba). Dlatego koniecznie wygospodarujcie trochę czasu jeszcze przed północą. Wtedy jest doskonały czas na uroczystą mowę. Najlepiej dziękować własnymi słowami, płynącymi prosto z serca. Piękną tradycją jest również wspólny taniec z rodzicami lub taniec Pary Młodej dedykowany rodzicom do lubionej przez nich piosenki.

Podczas podziękowań podczas ślubu czy wesela, warto wspomnieć jeszcze innych członków rodziny lub ważnych dla nas bliskich: dziadków, rodzeństwo czy chrzestnych. Wiele par decyduje się także na kartki – podziękowania dla gości obecnych na weselu.

Stopka autorska: podziękowania dla rodziców – http://www.parka.com.pl/podziekowania-dla-rodzicow.php

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.3/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz