Jak radzić sobie z impotencją?

Impotencja to problem, który dotyka coraz większą ilość mężczyzn. Do tej pory uważano, że jest to „przypadłość” ludzi starszych, którzy najintensywniejszy okres swojego życia mają już za sobą, niestety w dzisiejszych czasach na impotencję cierpią mężczyźni bardzo młodzi, nawet tacy, którzy nie osiągnęli 30 roku życia.

Reklama

Sprawcą takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim nieodpowiedni tryb życia- zła dieta, nieustanny stres, brak aktywności fizycznej oraz problemy natury psychologicznej. Na szczęście impotencja to problem, z którym z powodzeniem można walczyć, począwszy od „domowych” sposobów, aż po farmakologiczne. Oczywiście najlepiej od razu udać się do specjalisty, który przede wszystkim znajdzie przyczynę problemu i wdroży najskuteczniejsze leczenie, pozwalające w możliwie najkrótszym czasie uporać się z problemem. To, w jaki sposób walczyć z impotencją zależy, bowiem przede wszystkim od jej przyczyny.

Profilaktyka, czyli najskuteczniejsze leczenie

Każdy z nas wie, że najskuteczniejszą metodą leczenia jest wyeliminowanie czynnika, który problem wywołuje. W przypadku impotencji często bywa tak, że wystarczy nieznaczna modyfikacja trybu życia, zwalczenie zachowań i sytuacji, które ją powodują. Warto, więc zacząć od rzucenia palenia, alkoholu, niezdrowego jedzenia i innych używek, a rozpoczęcie zdrowego trybu życia, czyli przede wszystkim więcej aktywności fizycznej. Niezmiernie ważną kwestią jest też zminimalizowanie czynników stresogennych. To właśnie nerwy i przemęczenie bardzo często sprawiają, że w głowie tworzy się blokada. Jeżeli problem braku erekcji powodowany jest czynnikami psychogennymi, a zmiana trybu życia nie pomaga, zanim rozpocznie się leczenie farmakologiczne, czy bardziej zaawansowane, dobrze jest zasięgnąć porady u psychoterapeuty. Zdarza się, bowiem, że impotencja jest wynikiem złych doświadczeń z przeszłości, jakichś urazów, czy obaw odnośnie swojej seksualności. Z tymi sprawami bardzo trudno uporać się samemu, specjalista psycholog, bądź seksuolog wydaje się, więc idealnym rozwiązaniem.

Leczenie farmakologiczne

W przypadku, gdy dwa powyższe rozwiązania nie przynoszą efektów, bądź, jeżeli przyczyna zaburzeń ma podłoże organiczne, wdraża się leczenie farmakologiczne. Najczęściej stosowanymi środkami są tu inhibitory fosfodiesterazy typu 5, które, upraszczając, powodują zwiększony napływ krwi do prącia, a więc i łatwość w uzyskaniu wzwodu. Środki tego typu, podaje się w postaci tabletek przepisywanych na receptę przez lekarza. Stosuje się je na chwilę przed stosunkiem, jak podają różne źródła, mają one skuteczność od 80 do ponad 90 procent. Trzeba jednak pamiętać, aby przed ich stosowaniem, skonsultować się z lekarzem. Istnieje, bowiem kilka przeciwwskazań, które wykluczają leczenie się środkami na erekcję, drugą kwestią są ewentualne skutki uboczne, często pojawiające się w tym przypadku.

Wspomaganie pompą próżniową

Pompa próżniowa to kolejny, bardzo doraźny sposób zwalczania niemożności seksualnej. Pompa próżniowa jest urządzeniem, które ściąga krew w okolice członka. Efekt jest, więc bardzo podobny jak w przypadku leków, osiągnięty jednak zupełnie innym sposobem. Pompę stosuje się chwilę przed stosunkiem, a wzwód wywołuje poprzez zastosowanie ujemnego ciśnienia. Podobnie jak w przypadku leków, tak i tutaj wystąpić mogą pewne skutki uboczne, możliwe są także przeciwwskazania różnego rodzaju. Stąd stosowanie takiego urządzenia także należy skonsultować z lekarzem.

Rozwiązanie ostateczne

Rozwiązaniem stosowanym w najtrudniejszych przypadkach i to w momencie, gdy inne środki przestały, bądź nigdy nie funkcjonowały dostatecznie, są zabiegi operacyjne. W ich szeregi zaliczymy przede wszystkim wszczepienie protezy w członka, lub operację naczyń penisa. Trzeba jednak pamiętać, że są to kroki ostateczne, stosowane, gdy wszystkie inne metody okazały się nieskuteczne lub niewystarczające. Jak więc widać, rozwiązań problemów z potencją jest naprawdę dużo, najważniejsza jest jednak motywacja i chęć pomocy sobie, a także brak wstydu w proszeniu o pomoc lekarza specjalisty.

Autorem artykułu jest pracownik serwisu http://www.aptekakamagra.pl posiadający w swojej ofercie leki takie jak Kamagra.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.5/10 (liczba ocen: 4)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz