Jak są najbardziej znane wina kolekcjonerskie?

Inwestować można nie tylko na giełdzie czy też w złoto. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również alternatywne metody inwestycyjne. Wśród nich znajduje się również wino kolekcjonerskie. Czym są wina tego rodzaju i jakie z nich są najbardziej znane?

Reklama

Nie ma wprawdzie oficjalnej definicji wina kolekcjonerskiego, ale termin ten odnosi się przede wszystkim do win, które mają swój szeroki potencjał i zdobyły szerokie uznanie, także na rynku międzynarodowym. Ich cena również odbiega od cen zwykłych win, ponieważ najczęściej są one limitowane. Wina kolekcjonerskie są wybierane najczęściej do stworzenia własnej kolekcji win, która może również dojrzewać przez kolejne lata i dzięki temu nabierać na wartości. Z tego też względu są one również określane terminem win inwestycyjnych.

Wina kolekcjonerskie najczęściej pochodzą z dużych regionów winiarskich, które mają również światową renomę. Są to między innymi Burgundia, gdzie działa producent Domaine de la Romanée-Conti mający w swoim portfolio jedne z najdroższych win świata. Także warto zwrócić uwagę na wina z rejonu Bordeaux, gdzie działają Château Lafite Rothschild, Château Pétrus, Château Le Pin. Nie można równie zapominać o winach z Doliny Rodanu i Szampanii. To tylko kilka nazw, ponieważ dobre wina o wartości kolekcjonerskiej również można zakupić z innych rejonów, na przykład z Kalifornii czy Niemiec.

Im wino jest starsze, tym jego wartość jest większa. Niestety, zakupienie na własność win kolekcjonerskich jest sporym wydatkiem, dlatego też dzisiaj dostępne są także alternatywne rozwiązania.

Firma Wealth Solutions, która zajmuje się dostarczaniem nowoczesnych pomysłów na inwestycje, oferuje swoim klientom możliwość ulokowania środków w wino w innowacyjnych sposób. Dzięki temu, że posiada ona dostęp do najbardziej popularnych i najdroższych win, jest w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów, którym zależy na wysokich zyskach. Z Wealth Solutions można skorzystać także z szerokiej gamy dodatkowych usług, między innymi przechowywania, ubezpieczenia butelek, okresowej wyceny i późniejszej sprzedaży.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz