Jaka pościel do łóżeczka?

Pościel dziecięcaNa pozór wydaje się, że to proste. Co? Wybrać pościel do łóżeczka. Może i tak jest, tyle że trzeba przy tym pamiętać o kilku sprawach. O czym konkretnie?

Żeby wybrać dobrą pościel dziecięcą trzeba brać pod uwagę nie tylko zachcianki malucha, ale także wiele innych czynników. Przede wszystkim takich, które związane są z jakością pościeli. Oto one.

Po pierwsze: czysta

Tym, co powinno przede wszystkim charakteryzować pościel do łóżeczka jest jej czystość. Niezależnie od tego, z jakich materiałów będzie wykonana, czy będzie hypoalergiczna czy kosmiczna, jeśli będzie brudna, dziecko będzie się w niej po prostu męczyło. Prawda oczywista, brutalna, ale dla niektórych nieznana.

Co wynika z tej nieznajomości? Na przykład – pościel do łóżeczka, w której gnieżdżą się miliony roztoczy. Te sprawiają, że dziecko gorzej się czuje, ma różne alergie i uczulenia. W rezultacie zamiast spokojnie spać, płacze, męczy się i sprawia, że wychowanie staje się krok po kroku koszmarem.

Po drugie: estetyczna

Dobrze jest też zwrócić uwagę na sprawy estetyczne. Otóż pościel do łóżeczka musi, przynajmniej w jakimś podstawowym zakresie, spełniać wymogi wyglądu. Nie może być ani zaplamiona ani nieodwracalnie zabrudzona. To podstawa.

Jeśli będzie biała, da radę. Taki kolor zawsze dobrze wygląda. Tyle, że szybko się brudzi. I po trzech praniach będziemy mieli pościel do łóżeczka albo żółtawą, albo wyblakłą. Dlatego lepiej sięgnąć po bardziej konkretną kolorystykę czy wzornictwo. Jakie konkretnie?

Po trzecie: stonowana

Konkretnie stonowane. Żadnych bohaterów z kreskówek, żadnych wojowników ninja czy innych postaci wciskanych dzieciom przez rozwinięty przemysł rozrywkowy. Od biedy sprawdzą się bohaterowie bajek w rodzaju Kubusia Puchatka, ale też niekoniecznie.

W idealnym świecie pościel do łóżeczka będzie neutralna. W kilku zbliżonych do siebie, pastelowych barwach, bez żadnych konkretnych obrazków. Najlepiej w proste, geometryczne albo roślinne wzory, Niech dziecko w pościeli śpi, a nie zajmuje się przygodami agresywnych bohaterów filmowych.

Po czwarte: z dobrych materiałów

Dobrze też, jeśli pościel do łóżeczka wykonana jest z dobrych materiałów. Te ważne są po pierwsze, ze względu na swoją trwałość, a po drugie dlatego, że zawsze lepiej śpi się w przyjemnym otoczeniu, w pościeli miłej w dotyku, a nie twardej i szorstkiej.

Dlatego trzeba starannie wybierać pościel. Sprawdzać, z czego jest zrobiona i jak zachowuje się materiał w zetknięciu z ciałem. W ten sposób uniknąć można pomyłki, która skutkować będzie gorszym samopoczuciem dziecka i jednocześnie wywołanym nim jeszcze większym zmęczeniem rodziców.

Zestaw czynników, które mogą wpływać pozytywnie lub negatywnie na jakość snu dziecka nie jest przesadnie duża. Warto jednak pamiętać o nich wybierając pościel do łóżeczka. Kto o tym zapomni może odliczyć sobie kolejną nieprzespaną godzinę.

Źródło: Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Dekoria Styl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz