Jakie buty do grania w siatkówkę?

Uprawiasz siatkówkę? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, jesteś osobą, która zdaje sobie sprawę, jak ważny oprócz treningu jest strój sportowy. Jeśli zaś strój sportowy, to posiadać musisz buty, jako element niezbędny do gry.

Reklama

Zadbaj o stopy

Siatkówka, podobnie jak wiele innych dyscyplin sportowych, to dyscyplina dość kontuzjogenna. Zadbać należy więc o to, by w stopniu najwyższym zminimalizować ryzyko nabawienia się nieprzyjemnych konsekwencji, jakie może zafundować uprawianie sportu. Jednym z elementów, który pozwoli zmniejszyć owo ryzyko, są odpowiednio dobrane buty do siatkówki.

Ważne jest przy tym, by dobrać nie tylko odpowiedni model, ale i rozmiar [sic!] buta.

Jak dobrać obuwie

  • Jeśli szukać będziecie butów siatkarskich, pamiętajcie o kilku rzeczach na które koniecznie musicie zwrócić uwagę:
  • buty do siatkówki muszą chronić stopę oraz stawy przed urazami
  • muszą zapewniać skoczność oraz szybkość, które niezbędne są podczas gry
  • przyjrzyj się podeszwie swojego buta. Typowy but do siatkówki posiada kauczukową, antypoślizgową, jasną podeszwę, dzięki której zapewnia nodze stabilizację oraz sporą zwrotność. Podeszwa ta nie jest nadmiernie miękka, ani też twarda, by podczas treningu nie odczuwać bólu spowodowanego nadwyrężeniem stopy
  • zatroszcz się o cholewę buta – musi być ona wyższa od tradycyjnych „adidasów”, sztywna i dobrze dopasowana przy kostce.
  • kupuj buty wyprofilowane, które uchronią cię przed otarciami, pęcherzami i innymi przykrymi i bolesnymi kontuzjami.

Dobry but do siatkówki pozwala w znaczącym stopniu na swobodny i bezproblemowy trening. Nawet wielogodzinne noszenie go nie powoduje przykrych dolegliwości u osoby uprawiającej siatkówkę. Warto więc dopilnować, by buty do siatkówki były bliskie ideału.

Markowe firmówki, czy obuwie no name?

Jeśli zastanawiacie się, czy warto kupować obuwie markowe, odpowiedź brzmi: tak. Zwłaszcza, jeśli poważnie myślicie o treningach. Obecnie, najbardziej popularnymi producentami, są buty Mizuno oraz Asics.

Dlaczego warto postawić na obuwie markowe? Bo jest ono przystosowane typowo do gry w siatkówkę. Dedykowane obuwie sprawdza się znakomicie podczas treningu, zdecydowanie wpływając nie tylko na poprawę komfortu, ale i bezpieczeństwa. Osoby zawodowo grające w siatkówkę, szczególnie chwalą modele pierwszej z wymienionych marek, wskazując na wiele ich walorów. O ich klasie świadczy fakt, ze noszą je m.in. reprezentanci Polski w piłce siatkowej, którzy występują w tym obuwiu na wielu turniejach.

To rzeczywiście zawodowe obuwie, wielokrotnie już przetestowane i znakomite, które doskonale sprawdza się w swojej roli. Jeśli więc nastawiacie się na zawodowstwo, koniecznie zaopatrzcie się w dobre obuwie.

Jeśli myślicie wyłącznie o grze rekreacyjnej, warto również kupić buty Asics, choć możecie rozważyć potrzebę ich zakupu i przydatność. Jeśli grywać będziecie często, jak najbardziej warto, jeśli sporadycznie, wystarczą wówczas uniwersalne buty sportowe.

Buty piłkarskie w atrakcyjnych cenach: https://teamsports.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz