Jakie soczewki kontaktowe wybrać?

Dbanie o własne oczy jest naszym obowiązkiem, zawsze powinniśmy dokładać starań by utrzymywać je w najlepszej możliwej kondycji. Dlatego też jeżeli kupiliśmy soczewki kontaktowe powinniśmy przestrzegać zasad ich zdrowego noszenia.

Reklama

soczewkaObecnie produkowane soczewki wykonane są w takiej technologii która pozwala na bezpieczne noszenie ich przez okres od 7 do 14 dni. Po takim czasie powinniśmy zmienić komplet soczewek na świeży. Oczywiście producenci mają też w ofertach i soczewki o dłuższym okresie przydatności, jaki rodzaj soczewek będzie dla nas najlepszy również powinniśmy ustalić z specjalistą podczas wizyty w salonie optycznym. Generalna zasada głosi iż częstsze wymiany soczewek są zdecydowanie zdrowsze niż noszenie ich przez maksymalny czasu przewidziany przez producenta.

Jedną z kwestii którą koniecznie należy mieć na uwadze to fakt iż samo oko oddycha za pomocą tlenu. Zatem stałe niedotlenienie może spowodować poważne schorzenia optyczne, a tego typu komplikacji lepiej unikać. Dlatego kupując soczewki kontaktowe, koniecznie dopytać się powinniśmy o tlenoprzepuszczalność danego typu soczewek. Z tym wiąże się reguła noszenia soczewek, przez ile godzin mogą pozostawać na oku. Producenci zapewniają że wszystkie soczewki mają najwyższą tlenoprzepuszczalność, co nie zmienia faktu iż jeżeli poczujemy dyskomfort, zmęczenie oka powinniśmy zrobić przerwę w noszeniu soczewek. Samo oko również potrzebuje odpoczynku.

Postępując zgodnie z wspomnianymi regułami nie tylko będziemy widzieć lepiej oraz czuć bardziej komfortowo, ale również zadbamy o zdrowie własnych oczu.

Stopka autorska: soczewki – http://www.kontaktowe.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz