Jesień 2014 – modne kolory i fasony

Choć dopiero kończy się lato, to jednak projektanci mody i największe firmy odzieżowe na świecie już wiedzą co będzie modne na jesień 2014. Oczywiście jest to związane z tym, że trendy poznajemy z wyprzedzeniem. Trendy w fasonach kreują projektanci… a kolory? A kolory kreuje Pantone. Korporacja zajmująca się standaryzacją kolorów i wybieraniem 10 kolorów modnych w danym sezonie. Co więc przewidziało dla nas Pantone oraz wielcy świata mody na jesień 2014?           

Trendem będzie między innymi kolor szary. Jego różne odcienie będą obowiązywały w całej odzieży: sukienkach, płaszczach, butach. Należy jednak pamiętać, że szary jest dość smutnym kolorem, dlatego dla przeciwwagi, warto uzupełnić outfit o części garderoby innego koloru, jeśli to niemożliwe, niech kolorowe będą chociaż dodatki, np. apaszka, czy chustka.

Tej jesieni, a nawet zimą modne też będą motywy zwierzęce. Projektanci naprawdę upodobali sobie tego roku wszystkie tego typu inspiracje: lamparcie cętki, ptasie pióra, wężowa skóra (ta zwłaszcza będzie modna), więc jeśli ktoś właśnie wyrzucił kozaczki z wężowej skóry, myśląc, że to już obciach, popełnił bardzo duży błąd, paski zebry – co tylko związane ze zwierzętami będzie trendy. Równie popularne będą motywy zwierzęce na koszulkach – od sów, przez psy, koty, czy im podobne.
Co jeszcze? Modne też będą futra. Oczywiście najlepiej syntetyczne, by było ekologicznie, choć z pewnością znajdą się panie, które wyciągną z szaf swoje stare naturalne futerka z norek czy  karakułów – w tym roku wrócą one do łask. Niemniej trendy będą też płaszcze oversise – szerokie, wręcz bufiaste. Jeśli na dodatek płaszcz jest w kratkę, to już mamy hit sezonu! Zarówno fasony oversize jak i krata w tym roku święcące triumfy, będą widoczne dosłownie wszędzie. Oprócz płaszczy modne są też peleryny, poncza oraz wszelkie naprawdę bardzo duże okrycia wierzchnie.
W modzie pozostanie również dzianina, z której wykonane są nie tylko swetry, ale często również sukienki, wcześniej wspomniane płaszcze, kamizelki czy całe kostiumy.

Gdzie szukać jesiennych kreacji? Nieocenione okażą się butiki internetowe, ale też stacjonarne. Jest jeszcze jedno miejsce warte uwagi – lumpeksy! Tam można znaleźć prawdziwe perełki – od klasycznych płaszczy, przez wspomniane oversize, nie wspominając już o sweterkach. Warto wybrać się na zakupy już dziś.

Sporo jesiennych ubrań znajdziesz w dziale vintage od Decobazaar – http://www.decobazaar.com/vintage-ubrania.html

Stopka autorska: http://www.decobazaar.com/vintage-ubrania.html – http://www.decobazaar.com/vintage-ubrania.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz