Kuchnie na wymiar: 5 kroków do realizacji

Wystarczy pięć kroków, żeby mieć własną kuchnię. Dokładnie taką, jaka będzie odpowiednia. Trzeba tylko trzymać się planu.

Reklama

meble kuchenneKuchnie na wymiar trzeba przemyśleć. Bez tego trudno mówić o sukcesie. Trzeba też się nieco wysilić i wydać trochę pieniędzy. Oto pięć kroków do własnej kuchni na wymiar.

Krok 1: Decyzja

Bez tego nie da rady. Trudno będzie w ogóle cokolwiek zrobić. Decyzja jest najważniejsza. Tylko taka jednak, która podjęta jest w oparciu o racjonalne przesłanki. Kuchnie na wymiar nie są tu wyjątkiem. Pytanie więc, kiedy opłaca się budować kuchnie na wymiar, a kiedy lepiej zdecydować się na gotowe produkty ze sklepu?

W przypadku, gdy kuchnia ma nietypowe rozmiar – jest mała, albo w dziwnym kształcie, połączona z pokojem lub umieszczona na przedpokoju – warto zastanowić się nad wyborem kuchni na wymiar. W ten sposób można dopasować meble i wyposażenie do własnych potrzeb.

A co, jeśli kuchnia jest zwyczajna? Wówczas można z powodzeniem spróbować zastosować meble standardowe. Będzie taniej i szybciej.

Krok 2: Pomiary

Jak sobie pomierzysz, tak sobie ugotujesz. To prawda zwłaszcza w ciasnych i mało foremnych kuchniach. Tam, gdzie zdarzają się dziwne zakamarki, a ściany mają nietypowe rozmiary. Dlaczego?

Bo właściwe, dokładne pomiary pozwalają na dopasowanie indywidualnie zaprojektowanych mebli. Nie tylko ich zresztą. Przy prawidłowym wymierzeniu można na przykład tak zaplanować położenie zmywarki czy lodówki, żeby znajdowały się w optymalnych miejscach.

Mierzyć można samemu, można jednak poprosić o pomoc fachowca. Najlepiej tego, który będzie wykonywał ostateczną robotę. W ten sposób będzie wiedział, na czym stoi i czego się trzymać.

Krok 3: Wybór fachowca

O ile oczywiście uda się wybrać właściwego wykonawcę. To nie jest proste. Na rynku funkcjonuje wielu, którzy oferują usługi nie najwyższej jakości. Sporo jest też takich, dla których kuchnie na wymiar to jedynie dodatkowe zajęcie. Trzeba uważać.

Warto poprosić o przykłady wcześniejszych realizacji. A żeby mieć pewność, że fachowiec podoła zadaniu zapytać o propozycje do konkretnego przypadku. Bo kuchnie na wymiar to przede wszystkim pomysły na zagospodarowanie przestrzeni.

Im lepsza ekipa, tym więcej pewności, że całość wykonana będzie z należytą starannością. Tym większa także pewność, że projekt będzie optymalnie dopasowany do potrzeb.

Krok 4: Dopasowanie

Bo dopasowanie jest tak samo ważne, jak wcześniejsze etapy. W przeciwieństwie do kuchni kupowanych w sklepie, te projektowane na wymiar oferują sporo możliwości dostosowania do własnych preferencji.

Można więc zażyczyć sobie rozwiązań ułatwiających gotowanie lub takich, które jedynie oszczędzają miejsce. Można wybrać duży lub mały blat albo zrezygnować z niego w ogóle. Można w zasadzie prawie wszystko.

Krok 5: realizacja

Sama realizacja to proces, którym powinni zajmować się fachowcy. To do nich należy odpowiednie przycięcie desek czy wtaszczenie na górę blatu. Oni mają wykonać wszystko tak, żeby było dobrze.

O tym, czy to się uda decydują poprzednie etapy. Jeśli kuchnia jest dobrze wymierzona i zaplanowana, jeśli ekipa jest solidna – cały proces powinien przebiegać szybko i sprawnie.

Stopka autorska: Więcej na temat kuchni na wymiar na bbmeble.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.3/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz