Kursy pomocne w znalezieniu pracy

Znaleźć pracę marzeń to wcale nie taka łatwa sztuka. Zdarza się tak, że rzeczywistość zupełnie rozmija się z planami i ambicjami osoby jej poszukującej.

Reklama

Pracodawcy bardzo cenią sobie doświadczenie i kursy, dlatego aby dostać stanowisko, na jakie aplikujemy, warto takie szkolenia odbyć.

W zależności od tego czym jest zainteresowana osoba, może być to kurs fitness, kurs prawa jazdy, florystyka i wiele innych.

Dla dynamicznych

fitness - kobietaDla absolwentów, którzy ukończyli AWF, w znalezieniu pracy mogą pomóc różne kursy podwyższające ich umiejętności i kompetencje. Ponieważ są to osoby bardzo dynamiczne, doskonałym rozwiązaniem będą dla nich wszelkie kursy związane z aktywnością fizyczną.

Może być to kurs na instruktora narciarstwa, żeglarstwa czy kurs fitness. Wymagają one sprawności fizycznej, która w przypadku absolwentów AWF, nie jest żadnym problemem.

Tego rodzaju kursy przygotowują nie tylko merytorycznie do zajęć, ale można na nich również nauczyć się jak pracować z ludźmi i jak zachęcić ich do ćwiczeń.

Kurs fitness praktycznie może zrobić każdy, kto choć trochę interesuje się sportem, a chciałby połączyć przyjemne z pożytecznym. Starając się o pracę na siłowni jako instruktor fitness, taki certyfikat ukończenia kursu niewątpliwie będzie dużym atutem.

Kursy instruktorskie są przeznaczone dla osób dynamicznych o pogodnym usposobieniu, łatwo nawiązujących kontakt, którzy swoją pasją będą „zarażać” innych.

Za kierownicą

Kursy prawa jazdy mogą być różne. Jest to rozwiązanie dla osób, które bardzo lubią jeździć samochodem (i nie tylko) i nie straszne jest im siedzenie za kółkiem.

Można zrobić kurs na kierowcę ciężarówki czy autobusu. Tego rodzaju szkolenia są skierowane do osób, które są opanowane i zawsze trzymają rękę na pulsie. Starając się o taką pracę, trzeba mieć również nerwy ze stali. Nerwowe i i nieprzewidziane sytuacje często zdarzają się właśnie na drogach.

Wiąże się to także z dużą odpowiedzialnością. W przypadku kierowców autobusów, odpowiadają oni za zdrowie i życie wszystkich pasażerów, dlatego dobrze jeśli kandydat jest także odporny psychicznie.

Kursy dla osób starszych

Szczególną sytuację na rynku pracy mają osoby powyżej 50 roku życia. To właśnie im najtrudniej znaleźć pracę. Szkolenia dla nich mogą stanowić furtkę do znalezienia etatu. Urzędy Pracy organizują takie kursy dla osób starszych.

Można zapisać się na kurs obsługi kasy fiskalnej, decoupage lub florystykę. Pozwolą one zdobycie fachu i szanse na szybsze znalezienie pracy.

Podnoszenie kwalifikacji w ich przypadku jest szczególnie ważne, ponieważ rynek wcale nie sprzyja aktywizacji takich osób. Co prawda powoli się to zmienia, ale zmiany następują w żółwim tempie. Dlatego szkolenia i kursy są bardzo przydatne tej grupie ludzi.

Kursy są bardzo istotną rzeczą w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych. Nieważne czy jest to kurs fitness czy każdy inny. Przynoszą one profity tylko wówczas jeśli zdobytą wiedzę zamierzamy wykorzystać w praktyczny sposób. W przeciwnym razie będą to pieniądze wyrzucone w błoto (jeśli finansujemy z własnej kieszeni).

Urzędy Pracy i Zakłady Doskonalenia Zawodowego mają bardzo atrakcyjne tego rodzaju oferty, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Szkolenia są za darmo, jeśli jest się zarejestrowanym w UP.