Sposoby na leczenie objawów opryszczki

Objawy opryszczki w postaci pęcherzy surowiczych to duży problem. Na początku czuć tylko swędzenie i jest to najlepszy moment na rozpoczęcie leczenia objawów, zanim pęcherze zdążą się w pełni uformować. Zazwyczaj trwa to około jednego dnia. Dodatkowo, pęcherzyki najczęściej pojawiają się rano.

Reklama

opryszczkaZapobieganie to również ważna rzecz ale nie o tym jest ten artykuł. Leczenie objawów za równo opryszczki narządów płciowych jak i bardziej znanej opryszczki wargowej jest dość trudne. Ciężko jest zatrzymać rozwój opryszczki aczkolwiek jest to możliwe. Poniżej kilka najbardziej skutecznych sposobów:

1) Czosnek – zawiera bakteriobójczą allicynę, która nie tylko niszczy bakterie ale też działa przeciwwirusowo zatrzymując rozwój wirusa. Allicyna ulatnia się po 2-3 miesiącach więc należy zastosować świeży czosnek. Najlepszą opcją natomiast jest zastosowanie olejku z czosnku, który dodatkowo pachnie o wiele mniej intensywnie i dodatkowo nawilża opryszczkę zapobiegając jej popękaniu i nadżerkom.

2) Olejek z drzewa herbacianego – podobnie jak czosnek zawiera substancje grzybobójcze, bakteriobójcze i przeciwwirusowe. Zapobiega wdawaniu się w ranę infekcji bakteryjnych, nawilża ale jednocześnie podsusza pęcherzyki. Zastosowany w początkowej fazie może skutecznie zapobiec rozwojowi pęcherzyków. Jest to jedna z lepszych metod.

3) Plasterki – zapewniają nawilżenie pęcherzykom, rzekomo ułatwiając leczenie. Nie zawsze jest to prawdą ponieważ często płyn surowiczy wylewa się spod takich plasterków powodując rozsianie się opryszczki.

4) Pasta do zębów – pasta wysusza pęcherzyki powodując szybsze ich zagojenie. Dodatkowo mentol zawarty w paście zmniejsza uczucie bólu i swędzenia. Niestety ten sposób często powoduje przesuszenie i pękanie skóry co równa się nadżerkom bakteryjnym.

5) Spirytus – dość często stosowany i całkiem skuteczny w wysuszaniu opryszczki. Podobnie jednak jak pasta – powoduje pękanie skóry i może to prowadzić do infekcji bakteryjnej a co za tym idzie do dłuższego leczenia objawów.

Stopka autorska: Czosnek – http://www.calinatural.pl/produkty/preparaty_roslinne/garlic_caps

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.3/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz