Lodówki – 3 najlepsze modele do Twojej kuchni

Lodówka to jeden z najważniejszych sprzętów w całej kuchni – bez niej nikt nie byłby w stanie utrzymywać produktów tak długo w świeżości. Aż trudno sobie wyobrazić jak udawało się to ludziom, którzy żyli przed jej wynalezieniem i udostępnieniem w sprzedaży w roku 1862. Obecnie można dowolnie wybierać, decydując się na najlepsze modele – oto top 3 lodówek do Twojej kuchni.

Reklama

Sporą popularnością cieszą się ostatnio sprzęty AGD w czarnym lub szarym kolorze – zwłaszcza ten drugi uznawany jest za szczyt elegancji. Może to wynikać ze zwykłej chęci bycia oryginalnym, choć nie da się zaprzeczyć, że tego typu sprzęty prezentują się wyjątkowo gustownie. Jeśli zostaną dobrane do właściwych mebli, kolorów ścian, podłóg i dodatków, mogą razem stworzyć doskonałą całość.

Nie tylko sam wygląd jest jednak ważny – kolejna sprawa to parametry techniczne danych modeli. Pod tym względem zdecydowanie góruje lodówka Samsung, którą można znaleźć na przykład na sklepsamsung.pl. Tuż za nią świetnymi właściwościami mogą się też pochwalić lodówki firmy Bosch – jedna z nich także znalazła się w przygotowanym zestawieniu. Nieco za podium uplasowały się lodówki marki Beko, Electrolux i Whirlpool, wybierane przez nieco mniejszą liczbę klientów. Czemu dokładnie powinieneś się przyglądać? Niezwykle ważna jest przede wszystkim:

  • klasa klimatyczna
  • zużycie energii (i klasa energetyczna)
  • pojemność
  • poziom hałasu
  • cena

Miejsce 1 – Lodówka Samsung Side by Side RS7677FHCSL

W rankingu zwycięża lodówka Samsung ze sklepsamsung.pl. Propozycja tej marki to model Side by Side RS7677FHCSL. Z pewnością nie należy on do sprzętów tanich, ponieważ jego cena przekracza 5 tysięcy złotych, ale jest to inwestycja na długie lata, zatem warto. Klasa klimatyczna modelu to T, ST, N, SN, pojemność całkowita wynosi aż 543 litry (pojemność chłodziarki to 359 litrów), a klasa energetyczna tego modelu to A+, zatem lodówka jest energooszczędna.

W dodatku posiada system No Frost, wbudowany barek, wyświetlacz, dystrybutor wody i odznacza się modnym designem. Jeśli szukasz czegoś nowoczesnego, jest to propozycja dla Ciebie. Minusem modelu jest z pewnością jego wysoka cena oraz – jak wskazują użytkownicy – dość głośna praca, zwłaszcza kostkarki do lodu. Niezwykłą popularnością cieszą się też modele Samsung RB31FERNCS, Samsung RB31FERNBS i czarna Samsung RL55VTEBG.

Miejsce 2 – Lodówka Bosch KGV36KL32

Wielką zaletą lodówki jest jej energooszczędność – oznaczono ją bowiem klasą A++. Pojemność użytkowa chłodziarki to 215 litrów, a zamrażarki 94 litry – jest zatem znacznie mniejsza od propozycji Samsunga. Odznacza się też klasą SN, T. Posiada jednakże elektroniczną regulację temperatury, oświetlenie ledowe (co też wpływa na rachunki za prąd), szufladę z kontrolą wilgotności i zamrażarkę z systemem Low Frost.

Wady? Nie posiada systemu No Frost – nie jest więc bezszronowa. Jest też mniej pojemna, choć wpływa to na jej cenę – można ją kupić już za niecałe 2 tysiące złotych, a czasem nawet za nieco ponad 1,5 tysiąca.

Miejsce 3 – Lodówka Amica FK265.3SAA

Lodówka również posiada srebrny kolor – zgodnie z obowiązującą modą. Jest klasy A++, a zatem odznacza się energooszczędnością. Jeśli pragniesz mniej zapłacić za rachunki, a przy tym nie chcesz przepłacić za sprzęt AGD, to propozycja marki Amica jest bardzo tania – kosztuje około tysiąca złotych. Przy tym pojemność chłodziarki to 149 litrów, a zamrażarki 55 litrów.

Lodówka posiada jednak kilka minusów – w razie awarii można w niej przechowywać pożywienie jedynie do 12 godzin, nie posiada systemu No Frost, funkcji szybkiego zamrażania i chłodzenia, a przy tym sterowanie odbywa się mechanicznie (nie elektronicznie, jak w lodówce Samsung), a rozmrażanie w zamrażarce ręcznie. Nie jest również tak atrakcyjna wizualnie, jak wymienione poprzedniczki. Ogólnie jednak wybiera ją bardzo wiele osób i większość nie narzeka.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz