Meble ogrodowe z teczyny

Ogród jest miejscem, w którym można zrelaksować się po ciężkim dniu. Posiadając dom z wielkim ogrodem, trudno wyobrazić sobie życie bez mebli ogrodowych. Dobrze jeśli są bardzo komfortowe, a przy tym stylowe i eleganckie.

Reklama

meble ogrodoweNa rynku dostępnych jest wiele mebli ogrodowych. Można je kupić w zestawie lub pojedynczo. Są także wykonane z różnych materiałów, tych bardziej jak i mniej trwalszych. Do ich wykonania może posłużyć sosna, buk, dąb czy rattan.

Bardzo dużą popularnością cieszą się także meble ogrodowe wykonane z drzew egzotycznych jak np. drzewa tekowego. Nie ma co ukrywać, to właśnie ono ma wiele właściwości, które są pożądanymi cechami jeśli chodzi o meble do ogrodu.

Wytrzymałe drewno

Wiele zalet drzewa tekowego sprawia, że meble ogrodowe z niego wykonane, cieszą się bardzo dużą popularnością. Jest to spowodowane tym, że drzewo jest niezwykle wytrzymałe i solidne. Poza tym jego naturalny odcień jest niezwykle piękny.

Drzewo pochodzi z Indii, Tajlandii, a także z Malezji. W przeszłości było używane do budowy statków co świadczy o jakości tego drewna. Jeśli jest ono w stanie wytrzymać długie podróże morskie to oznacza to, że meble ogrodowe z będą służyć prze wiele lat, i nieważne czy będzie to stół ogrodowy czy krzesła.

Teczyna to teczyna

Meble ogrodowe wykonane z niektórych gatunków drzewa mogą być bardzo drogie w utrzymaniu. Niektóre z nich bardzo szybko się brudzą, powstaje a nich pleśń na skutek wilgoci.

Z kolei cechą charakterystyczną mebli ogrodowych, wykonanych z drzewa tekowego, jest to, że nie są podatne na grzyby i termity. W związku z tym nie trzeba pieczołowicie o nie dbać i inwestować w drogie środki do impregnacji drewna, aby np. stół ogrodowy pozostał w dobrej kondycji.

Co więcej, nawet nie trzeba ich malować. Ich piękny, naturalny odcień jest ozdobą samą w sobie. Ponadto jest to także dobra alternatywa dla osób, które nie mają miejsca na przechowywanie takich mebli.

Odporne na niepogodę

Niezwykle trwałe meble ogrodowe przetrwają każdą niepogodę, nie tracąc przy tym nic ze swojego blasku. Ponadto krzesła czy stół ogrodowy są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Gdy pojawią się plamy po tłuszczu czy napoju, wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką aby odzyskały swój blask.

Dobrze wykonane meble ogrodowe z teczyny są bardzo stylowe i eleganckie. Będą stanowić nie tylko piękną ozdobę do ogrodu, ale także zapewnią komfort siedzenia. Dlatego decydując się na kupno mebli ogrodowych albo chociaż stołu ogrodowego, warto zastanowić się właśnie nad tymi z drzewa tekowego.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz