Sport

Najpopularniejsze mity na temat tzw. mas

Wzrost masy mięśniowej to marzenie każdego mężczyzny. Aby uzyskać optymalny efekt, trzeba się jednak napracować, a przy tym pokonać różne mity, które narosły wokół tzw. masy.

Reklama

Wzrost masy mięśniowej to marzenie każdego mężczyzny. Aby uzyskać optymalny efekt, trzeba się jednak napracować, a przy tym pokonać różne mity, które narosły wokół tzw. masy.

Budowanie masy mięśniowej możliwe jest dzięki odpowiednio zaprojektowanemu treningowi siłowemu – pozwala on na wzrost tkanki mięśniowej oraz jej siły poprzez stres mechaniczny oraz metaboliczny.

Jednak nie każdy trening siłowy pozwala na uzyskanie dobrych efektów, wskazuje Dawid Woźniakowski na stronie Dawidwozniakowski.pl oferujący usługi treningów personalnych.

O czym zatem trzeba pamiętać podczas budowania masy?

Treningi siłowe są bardzo ryzykowne – mit

Rzeczywiście, przy treningach siłowych dochodzi do różnych kontuzji, ale warto wskazać, że tak naprawdę jest to głównie konsekwencja braku wiedzy na temat ich wykonywania.

Właśnie dlatego osób chcące budować swoją masę powinny pamiętać o tym, aby najlepiej robić to pod okiem doświadczonego trenera. Ekspert będzie mógł wtedy pokazać, w jaki sposób poprawnie wykonywać wszystkie ćwiczenia – bez ryzyka kontuzji.

Trzeba zrezygnować z tłuszczów – mit

Dość często spotykanym mitem dotyczącym budowania masy jest także konieczność ograniczenia spożycia tłuszczów.

W rzeczywistości jednak dieta wysokotłuszczowa – ketogeniczna pozwala także na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów. Takie efekty odnosi wraz ze swoimi klientami Dawid Woźniakowski. Więcej informacji o diecie wysokotłuszczowej można znaleźć na jego stronie Dawidwozniakowski.pl.

Trening siłowy nie jest dobry dla kobiet – mit

Kolejnym mitem jest ten, który mówi, że kobiety nie powinny budować masy, czyli nie powinny prowadzić treningów siłowych, ponieważ mogą uzyskać wtedy męską sylwetkę.

W rzeczywistości jednak jest inaczej – ze względu na różnice w gospodarce hormonalnej kobiet i mężczyzn treningi siłowe u kobiet nie powodują nadmiernego rozbudowania masy mięśniowej.

Budowa masy nie poprawia kondycji – mit

Dzięki treningom siłowym także można efektywnie wspierać poprawę swojej kondycji.

Budowa masy ma wiele korzyści dla całego organizmu – wspomaga jego wydolność, sprawność, poprawia gęstość kości, zmniejsza ryzyko kontuzji, sprawia, że czujemy się lepiej.

Zostaw komentarz

  • Ocena